Sergen Yalçın istifa mı edecek? Başkan Çebi'den flaş açıklama

Beşiktaş'ta Giresunspor karşısında alınan farklı yenilgiden sonra Başkan Ahmet Nur Çebi, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Sergen Yalçın istifa mı edecek? Başkan Çebi'den flaş açıklama

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Giresunspor karşısında alınan 4-0'lık yenilgiden sonra açıklamalarda bulundu.

Çebi, "Bu bir dibe vurmadır. Ancak nasıl düştüysek öyle kalkarız. Herkese garip gelebilir ama bu senenin şampiyonu biz olacağız. Sorunların hepsini çözmeye hazırız” dedi.

“Maalesef ve maalesef hakemlerle ilgili bitmek bilmeyen bir çile var" yorumunu yapan Çebi, "Bununla ilgili her şeyi gerekli yerlerde gerekli şekilde dile getirdik. MHK Başkanı’nın TFF tarafından görevden alındığını ve değiştiğini de gördük. Ama bu değişiklik yetmemiş. VAR’daki ve sahadaki atamaları yapanlarda hiçbir şey değişmemiş. Bize söz verdiniz, düzelteceğiz dediniz ama düzeltmediniz. Ya beceremiyorsunuz ya da niyetiniz kötü. Gerekeni yapın, bizim de size verdiğimiz hoşgörü bu gece bitmiştir. VAR da dahil olmak üzere hakemlerin bu yaptıklarına son derece sert tepki göstereceğimizi beyan ediyoruz. Eğer çeteyseniz, çete olduğunuzu ortaya çıkaracağız. Örgütlü bir iş yapıyorsanız bunu da ortaya çıkaracağız. Biz Beşiktaşlıyız. 118 yıllık kulübüz. Ne sıkıntılar yaşadık. Geçen sene çileli bir pandemi döneminde, Beşiktaş’tan bir şey olmaz diyenlere rağmen bu takım şampiyon oldu. Kimse merak etmesin. Camianın bize güvenmesini bekliyoruz. Şeytani düzen midir, örgüt müdür, bunları herkes kendi diliyle ifade edecek. TFF bunları görmediyse, bu saatten sonra görmeme durumu olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Çebi, Sergen Yalçın’ın basın toplantısında istifa iması vermesiyle ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi:

“Kendisini dinledikten sonra gereken neyse onu yaparız. Kendisini dinlemem lazım. Eğer haklı gerekçeleri olur da istifa ederse söyleyebilecek bir şey yok. Ama eğer ayağa kalkıp yürüyecek bir durum varsa, ben onunla yürümeyi tercih ederim. Bu gibi durumlar olağanüstü durumlardır ve bu durumlarda her karar alınabilir. Bu gece talihsiz ve hoş olmayan bir gece. Benim söylediklerim hakemlerle ilgili genel bir açıklama. Bugün Hüseyin Göçek ve VAR’daki Zorbay Küçük hakem gereğini yapmıştır. Bunların hesabı kitabı yapılacak, bu saatten sonra gerekeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu arkadaşlarımızla geçen sene şampiyon olduk, üstüne de son derece kaliteli oyuncular aldık. Bir tutukluk var, şanssızlık var, hakemlerin hataları var. Bunları görmemezlikten gelmek olmaz. Bize söz verenler hakemlerle ilgili gereğini yapmamıştır. Ya da yaptıklarını sanıyorlar ama onları da herhalde kandırıyorlar.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER