Şifresiz maç yayını ile ilgili Nihat Özdemir'den flaş açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Almanya ve Portekiz'deki yayıncılar maçları şifresiz yayınlama kararı aldı. Biz de Beinsports'la görüşüyoruz" dedi

Şifresiz maç yayını ile ilgili Nihat Özdemir'den flaş açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig maç yayınlarının şifresiz olması beklenirken bu konuda açıklamalarda bulundu.


Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan bir tören öncesi soruları yanıtlarken,  Galatasaray 'ın liglerin ertelenmesi talebi ile ilgili olarak, "Alınan tedbir kararları sadece futbol maçları ile ilgili değil. Tüm spor müsabakaları ile ilgili. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuda bir karar alma sorumluluğu yok. Sayın Cumhurbaşkanı ve bakanlarımız, konuyla ilgili tedbirleri hayata geçiriyor, önemli kararları alıyor" dedi.
 

Özdemir, maçların şifresiz yayını için de Beinsports'la görüştüklerini belirtirken, "Koronavirüs tehdidi nedeniyle maçların seyircisiz oynandığı ülkelerde alınmış bazı kararlar var. Dünyada örnekleri mevcut. Almanya ve Portekiz'deki yayıncılar karşılaşmaları şifresiz yayınlama kararı aldı. Yapacağımız görüşme sonrası durum netlik kazanır" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER