Şok iddia: Nihat Özdemir'in isteği ile Fenerbahçe'yi ezdiler!

Fenerbahçe, Denizlispor ile de berabere kalarak ligde iddiasını tamamen kaysederken, sarı lacivertli takımın bu sezonki kötü gidişinin nedeni olarak TFF ve Nihat Özdemir gösterildi

Şok iddia: Nihat Özdemir'in isteği ile Fenerbahçe'yi ezdiler!

Fenerbahçe, tarihinin en başarısız dönemlerinden birini daha yaşarken, bunun nedeni olarak  Türkiye Futbol Federasyonu ve başkanı Nihat Özdemir'in tavrı gösterildi.

Habertürk'ün Fenerbahçe'yi yakından takip eden yazarı Serdar Ali Çelikler, bugünkü yazısında şok iddialarda bulundu. Çelikler, "26 Ekim'de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Yüksek Divan Kurulu'nde 25 yıllık üyelik beratını aldı. O gün orada Cumhurbaşkanı'nın karşısında Nazilli fincanları gibi dizilen Nihat Özdemir ve TFF yöneticileri o günden sonra F.Bahçe'ye tavır aldı. Sadece onlar değil. Siyasetin bir kesimi de Fener'e açık cephe aldı. Bunları defalarca yazdık tekrara gerek yok" ifadelerini kullandı.

İkinci kırılma noktası olarak da Zorlu'daki Nihat Özdemir ile Ali Koç'un buluşmasını gösteren Çelikler, "TFF başkanı ile kulüp başkanı buluşur. Ama oraya MHK başkanının da gelmesi skandaldı. F.Bahçe yönetiminin acemice oltaya takıldığı bu buluşma sonrasında 'Zorlu Sezon' nitelendirilmesi yapıldı. Zaten Özdemir'in isteği buydu ve hakemler düşüşteki Fener'in beline beline vurmaya başladı. Derbide Halil Umut Meler, dün de Zorbay Küçük Saracoğlu'nda Fener'i ezdiler" diye yazdı.
Bu iki kırılma noktası sezonun özeti olduğunu vurgulayan Çelikler, Fenerbahçe'nin Denizlispor ile oynadığı maçın da taktik yorumunu yaptıktan sonra yazısını şöyle noktaladı:

"F.Bahçe bu saatten sonra 2 ileri bir geri gider. Bu takımın 2 maçı kaldı. Eğer evlerinde Trabzonspor'u 1-0 yenip finale çıkabilirlerse bir de kupa finali var. İş ki o zamana kadar takım sakatlık ve cezalı olarak eksilmesin. Yönetim, teknik adam konusunda acele etmemeli. Acele karar vermemeli."
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER