Süper Lig'in yayıncısı Digitürk'ten flaş açıklama

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Beinsports, koronavirüsü nedeniyle maçların oynanmamasını gerekçe göstererek kulüplere yapılan ödemeleri askıya almıştı. Kulüplerin bu karara tepkisinden sonra bir açıklama daha geldi

Süper Lig'in yayıncısı Digitürk'ten flaş açıklama

Süper Lig'in yanı sıra birinci ligin de yayıncısı olan Digitürk'ün spor kanalı Beinsports, koronavirüs nedeniyle maçların oynanmamasını gerekçe göstererek kulüplere yapılan ödemeleri maçların başlamasına kadar durdurduğunu açıklamıştı.

Bu karara kulüplerden büyük tepki gelince Digitürk bir açıklama daha yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

- Kulüpler Birliği’nin bu zorlu dönemde taraftarlara ve Türk futbol ekosisteminin tüm paydaşlarına yönelik dayanışma çağrısını memnuniyetle karşılıyoruz.

- Bu bağlamda Digiturk, dünya genelinde bazı yayıncılar naklen yayın lisans anlaşmalarını feshetmeye karar verirken bu tür bir adım atmamış, sadece ödemelerini geçici bir süre için dondurmuştur. 

- İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin eksik yapılması söz konusu olmadığı gibi, Digiturk'ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. 

- Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de belli olacaktır.

- Abonelerimizle olan dayanışmanın bir göstergesi olarak, özellikle Süper Lig karşılaşmalarına ara verilmesi nedeniyle ortaya çıkan operasyonel zorluklara rağmen Digiturk; spor ve eğlence kanallarının yayınlarına devam etmesini sağlamak için büyük çaba harcamaktadır. 

- Bu süreçte abonelerini öncelikleri arasında birinci sıraya koyarak onlara, spor paketi üyeliğini dondurma hakkı, daha fazla eğlence içeriğine ve beIN CONNECT'e ücretsiz erişim gibi çok çeşitli imkanlar sunmuştur.

- Digiturk’ün naklen yayın lisans sözleşmesine ilişkin unsurları kulüplerle veya Kulüpler Birliği ile doğrudan görüşmek gibi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla beraber, ödemelerin oynanmış olan karşılaşmalara göre yapılması da Digiturk ile TFF arasında görüşülmüş bir konudur.

- Medya üzerinden dolaylı iletişim yerine Digiturk, tüm sorularını yanıtlamak üzere Kulüpler Birliği ile her zaman görüşmeye açıktır.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER