Süper Lig iptal olabilir!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, koronavirüs nedeniyle ertelenen liglerin iptal edilebileceğini söyledi

Süper Lig iptal olabilir!

Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesinden sonra ne zaman başlayacağı konusunda kesin karar verilemezken, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çebi, A Spor'da katıldığı programda, "Kovid-19 testini futbolculara yapmayı düşünüldü ancak bunu yasal yollarla yapmamız gerekiyor, hükümete karşı gelmek doğru olmaz. Devletin dışında yapılan Kovid-19 testlerine sıcak bakmıyorum" dedi.

Çebi, şunları söyledi:

- Ligin başlaması için 17-19 Nisan tarihleri tercih edilmiş ama bu bir temennidir. Gelişen duruma göre mümkünse olur ama mümkün değilse Mayıs olur, ligler ertelenir, bunlar tartışılır. Liglerin durumu sonra tartışılacak durumdur.

-  Ülke insanının sağlığı ve yaşamlarını devam ettirmeleri daha önemli. Şu an için spor ikinci planda kalıyor. 

- Biz gerekli tedbirleri alıyoruz. Tedbir bizden, takdir Allah'tan. Bu kulüplerde ne yöneticiler, ne başkanlar abuk subuk kontratlarla kulüpleri zor durumda bırakmış, virüsün ekonomik etkisi ne ki. Varsın bu duruma da katlanalım.

- Yabancı futbolcuların ülke dışına çıkmasına müsaade etmiyoruz. Bu bir tatil değil, bir karantina. Bu karantina onlar için de geçerli. Çocuklarını görmek isteyenler var ancak çocuklarının sağlığı için, onların da gönüllerini alarak durumu yönetmeye çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER