Süper Lig maçlarının yayın ihalesinde flaş gelişme: Saran ve TRT açıkladı

Saran Group, Süper Lig yayın ihalesinde 1-B ve 1-C paketleri için gerekli sözleşmeyi imzaladığını duyurdu. TRT de açıklama yaptı

Süper Lig maçlarının yayın ihalesinde flaş gelişme: Saran ve TRT açıkladı

Saran Group,Süper Lig yayın ihalesinde 1-B (hafta sonu 68 maç) ve 1-C (hafta içi 36 maç) paketleri için gerekli sözleşmeyi imzaladığını duyurdu.

Saran Media Group'tan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını içeren TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak, Paket 1-B, 1-C, 1-E, Paket 2 ve Paket 3 Yayın Hakları Sözleşmeleri'nin imzalanması için tarafımıza 14 Mart 2022 Pazartesi saat 17.00'ye kadar süre tanınmıştır. Saran Media Group olarak, bu sürenin dolmasını beklemeden ilgili sözleşmeleri 11 Mart Cuma günü imzalamış, teminat mektuplarıyla da birlikte TFF'ye teslim etmiş bulunuyoruz."

Açıklamada, ihale sürecinde alternatif olarak sunulan SüperLig TV proje ve vizyonunun da kuvvetle arkasında olunduğu kaydedildi.

TRT Spor'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "TRT olarak Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları ihalesi kapsamında yer alan Paket 1-D ve Paket 1-F'ye ilişkin sözleşmeleri TFF'ye teslim ettik." ifadesine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER