TFF Başkanı Nihat Özdemir hakkında suç duyurusu

TFF Başkanı Nihat Özdemir'e ligleri ertelemediği ve bir süre seyircisiz oynatma kararı verdiği için Kayserili bir avukat tarafından suç duyurusunda bulunuldu

TFF Başkanı Nihat Özdemir hakkında suç duyurusu

Türkiye'de koronavirüs vakasının doğrulanmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in ligleri ertelemediğini ifade eden Kayserili avukat Seyit Halil Yüzgeç, bu sebeple suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Yüzgeç, Özdemir'in ligleri ertelemeyerek futbolcuları ve spor camiasından birçok ismi tehlikeye soktuğunu ifade etti.

"Çok sayıda oyuncuyu ölüm riski altına atmıştır"

Bu durumun çok sayıda hasta ve hastalıklarla boğuşulmasına sebebiyet verdiğini ifade eden Yüzgeç şunları kaydetti: 

"Buna ilişkin olarak da biz de Nihat Özdemir’in şahsına çünkü kendi şahsi açıklaması; ‘Ben, kendim bu kararları alabilecek tecrübeye sahibim’ diye bilinçli olarak da kendisi bir ifadede bulunmuştur. Bu süreçte bilinçli taksir olduğu kanaatindeyim. Zira sağlık bakanımızın, hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar çok nitelikli, korumaya dönük çalışmalara aykırı olacak şekilde ve Fatih Terim’in basın önünde kendisini uyarmasına rağmen bir, bir buçuk hafta maçları oynatmaya devam etmiştir. Çok sayıda oyuncuyu ölüm riski altına atmıştır."

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER