TFF’nin Aldığı Şok Karara Tepki Yağıyor!

Bu sene yürürlüğe giren, kulüpler için belirlenmiş olan “harcama limitleri” ile ilgili TFF’nin aldığı karar Ligi birbirine karıştırdı

TFF’nin Aldığı Şok Karara Tepki Yağıyor!

Bu sene yürülüğe giren, kulüpler için belirlenmiş olan “harcama limitleri” ile ilgili TFF’nin aldığı karar Ligi birbirine karıştırdı.

Sene başında getirilen harcama limitinin kuralın yeni getirilmesiyle yüzde 30’a kadar aşılabileceğini söyleyen TFF, açıkladığı yeni oranla finansal dengeyi sağlamış kulüplerden eleştiri aldı.

KULÜPLERİN DAHA ÇOK BORÇLANMASINA SEBEP OLACAK

Nihat Özdemir’in başkanı olduğu TFF’nin “finansal sapma” denilen limiti yüzde 40’a çıkarması önceki kurala göre hareket eden kulüplerin tepkisine yol açtı. Geçtiğimiz günlerde bir örneği yaşanan harcama limiti sorununda Fenerbahçe bu limitin çok üzerinde bir harcama yapıp, para cezası ve puan silme cezalarıyla karşı karşıya kalmıştı. Yüzde 30’luk bir limit varken bile aşılan bütçenin bu yeni sınırla kulüpleri daha da borçlu duruma getireceğine yönelik gelen tepkiler sosyal medyada büyümeye devam ediyor.

UEFA’DAN UYARI GELEBİLİR

Söz konusu kararın UEFA tarafından da finansal fair play çerçevesinde hoş karşılanmayacağı belliyken, en büyük gelir kaynağı Avrupa ligleri olan kulüplerin de mali durumu zora giriyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER