Topu yukarı atan Nihat Özdemir rahat uyuyacak mı?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in koronavirüs olmasından sonra ligi erteletmeyen ve seyircisiz oynatan TFF'ye ve başkanı Nihat Özdemir'e tepkiler sürüyor

Topu yukarı atan Nihat Özdemir rahat uyuyacak mı?

Koronavirüs nedeniyle tüm dünya alarm vermiş, bu kapsamda Avrupa'da futbol ligleri de ertelenmişti.

Ancak buna rağmen Süper Lig oynanmış, sadece maçlara seyirci alınmamıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ısrarla maçların devam edeceğini söylemişti.

Maçların devam etmesine büyük tepki gösteren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in koronavirüse yakalanmasının ardından Özdemir'e yönelik tepkiler sürüyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde şu ifadeleri kullandı:

Geçen hafta bir spor kulübümüzün (Galatasaray değil) sağlık ekibinin başındaki doktor ile konuşuyorduk. 
Terim’in Beşiktaş maçından sonra sarf ettiği sözleri üzerine.
Kulüp doktoru aynen şöyle dedi:
“Fatih Bey, ligi ertelememek büyük hataydı. Birkaç kulübün buna karşı çıkması akıl dışıydı. Bir kulüp başkanının ağzında maske ile lig devam etmeli demesi komedi gibiydi. Tehlikenin kimse farkında değil” dedi ve tehlikeyi şöyle anlattı:
“Coronada en tehlikeli hasta tipi asemptomatik hastalar. Yani belirti göstermeyen hastalar. Bunlar çok geniş bir alanda taşıyıcı ve yayıcı oluyorlar. Ve futbolcular büyük oranda bu sınıfa giriyor. Gençler, güçlüler, iyi besleniyorlar, ciğer kapasiteleri çok çok iyi. O yüzden de Corona virüsü kapsalar bile ya hiçbir belirti göstermiyorlar ya da nezle, grip gibi kolay geçiriyor büyük bölümü. Bu da onları tehlikeli taşıyıcılar yapıyor. Federasyon maçlar oynansın diyor. İyi de sadece futbolcular değil ki risk altında olan. Bir maçta ortalama 500-600 kişi görev yapıyor. Büyük takımların maçında bu sayı daha fazla. Hakemler var. Hadi onları geç takımlar deplasmana gidiyor. Her takım özel uçak tutmuyor, uçakta normal yolcular var. Maç öncesi futbolcularla fotoğraf çektirenler, yana yana gelenler var. Bu iş öyle bir patlar ki şaşırırsınız.”
Ve patladı.
Terim corona,
Albayrak corona.
Terim’in en yakınından bir ortak dostumuzun bana ilettiği kadarı ile Terim’in yakınından iki kişi ve takımdan bir kişi daha corona.

Ancak onlar daha hafif ve evlerindeler.
Peki acaba Federasyon Başkanı rahat uyuyacak mı?
Ve hâlâ topu “Yukarı” atmaya devam edecek mi?
Geçen hafta yazdım Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’ın Federasyon Başkanı’na “Başkan niye ertelemiyoruz bu ligleri. Vebal altında kalırız. Ertelememiz lazım” diyen mektubunu.
Sonuç ne oldu peki?
Doğruyu işaret eden Erdal Bahçıvan, Federasyon yönetiminden istifa ettirildi.
Yanlışı yapan Federasyon Başkanı yerinde oturuyor.
Sonra biz corona ile mücadele ediyoruz öyle mi!
Aferin bize!


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER