Trabzon'da isyan büyüyor: Operasyon çekiyorlar!

Trabzonspor'da Gaziantep FK maçından sonra yönetimin hakemi sert bir şekilde eleştirmesi, ardından MHK Başkanı Zekeriya Alp'la yaşanan demeç savaşından sonra isyan daha da büyüdü

Trabzon'da isyan büyüyor: Operasyon çekiyorlar!

Trabzonspor'un Gaziantep FK maçından sonra başkan Ahmet Ağaoğlu ve yöneticiler, hakemleri sert bir dille eleştirmişlerdi.
Bu eleştiriye Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, sert bir şekilde cevap vermiş, bunun üzerine yönetim daha da sert ikinci açıklamayı yapmıştı.
Bu gelişmenin ardından şehirde isyan daha da büyüdü ve işe basın da karıştı.
Trabzon'daki 4 yerel gazete aynı başlıkla çıktı. Günebakış, Taka, Son Nokta ve Kuzey Ekspres, “Operasyon çekiyorlar” başlığıyla çıkarken, haberde de şu ifadeler yer aldı:
“1996'da, 2005'te, 2010-2011'de şampiyonlukları çalınan Trabzonspor, yine benzer bir senaryoyla karşı karşıyadır. Cem Papila'ların, Bülent Yıldırım'ların sahne aldığı tiyatroda önceki akşam Halis Özkahya görevlendirildi. VAR'da izlemesine rağmen göz göre göre nizami golümüzü vermeyen Özkahya bu tiyatronun sadece bir figürüdür. Son üç haftada önce Abdülkadir Bitigen, ardından Yaşar Kemal Uğurlu ile Trabzonspor'a ‘ince ince' operasyon çekilmiştir. Sezon başından bu yana uyguladıkları operasyonlara bu kez ‘HALİS' bir darbe vurulmuştur. Arka tarafta Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın başını çektiği organizasyonun figürleri MHK Başkanı Zekeriya Alp, Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen'dir. Amaç; Trabzonspor'u şampiyonluk yarışının dışına itmektir. Biz Trabzonspor Camiası olarak, büyük fotoğrafın farkındayız. Amaç; Trabzonspor camiasını yine sokaklara dökmektir. Amaç; futbol üzerinden ülkemizde bir kaos ortamı oluşturmaktır. MHK Başkanı Zekeriya Alp, Trabzonspor Kulübü'nün açıklamasına ‘onur ve haysiyet’ kavramları üzerinden cevap verse de, ‘hukuki işlem başlatacağız’ gibi ifadelerle korku salmaya çalışsa da bilmelidir ki Trabzonsporlular, ‘onur ve haysiyetleriyle’ her zaman örnek olmuş, adalet mücadelesi için ‘mahkemelerde’ yargılanmaktan da korkmamışlardır. Kaldı ki ‘onur ve haysiyetten’ bahsedenler daha iki ay önce Zorlu Center'da bir kulüp başkanıyla ‘gizlice' buluşmayı ‘onur ve haysiyetlerine’ yedirebilmişlerdir. Aynı Zekeriya Alp, Trabzonspor'un verilmeyen golüne yaptığı itirazı ve maçtaki iki penaltı pozisyonuna değinmeyerek her zaman ki gibi üç maymunu oynamıştır. Her ne kadar suratlarınızı maskeleseniz de sizi 96'dan, 2005'ten, 2011'den çok iyi tanıyoruz. Bütün lobilerinizle Trabzonspor'a karşı birleştiğinizi görüyoruz. Lakin sizin görmediğiniz bir şey var. Bizler, Büyük Trabzonspor Camiası olarak tek vücuduz. Üç kez çaldığınız şampiyonluğumuzu bu kez çalamayacaksınız. Omuz omuzayız. Yanyanayız…”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER