Türk futbolunda tarihi buluşma: Birimiz hepimiz için!

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, İdlib'deki gelişmelerden sonra 17 kulübün başkanını ve tüm futbolseverleri Kopenhag maçına davet etmişti. Olumyu cevap aldığını söyledi.

Türk futbolunda tarihi buluşma: Birimiz hepimiz için!

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Suriye'deki gelişmelerin ardından Kopenhag'la oynayacakları UEFA Avrupa Ligi maçının gelirini şehit ailelerine bırakma kararı aldıklarını açıklamıştı.
Gümüşdağ daha sonra da Süper Lig'deki 17 kulübün başkanını ve tüm kulüp taraftarlarını "Birlik ve beraberliğimizi dünyaya göstermek için" maça davet etmişti.
Gümüşdağ, kulüp başkanlarından olumlu cevap aldığını açıklarken, şunları söyledi:

"12 Mart'taki Kopenhag maçına her takım taraftarını istediği formayla stadımızda ağırlayacağız. Her futbolseverimizin elinde Türk bayrakları olacak. Ayrıca üzerinde 'Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için' yazılı tişörtler dağıtacağız. 17 kulüp başkanına davet yapmıştım. Hepsi de memnuniyetle karşıladı. Tamamı katılacaklarını söyledi. Spor Bakanımız, eski federasyon başkanlarımız, eski Milli Takım hocalarımız.; Fatih Terim, Mustafa Denizli, Abdullah Avcı... Hepsi maça geleceklerini söylediler. Türkiye'deki birlik ve beraberliği UEFA, FIFA'ya göstermek istiyoruz. Buradan davetimize olumlu yanıt veren herkese teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER