Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'dan Formula 1 pilotu Hamilton'a tepki: Bak işine kardeşim!

Formula 1'de yağmur nedeniyle ara verilen sırlama turlarında pisti kurutmak için çalışmalar yapan süpürme aracı dünyanın gündemine oturdu. Pistin kaygan olduğunu söyleyen dünya Şampiyonu Lewis Hamilton'a Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı tepki gösterdi

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'dan Formula 1 pilotu Hamilton'a tepki: Bak işine kardeşim!

9 yıl aradan sonra İstanbul'da başlayan Formula 1'de Tuzla Intercity İstanbul Park'ta sıralama turları, şiddetli yağış nedeniyle durduruldu. 

Daha sonra Tuzla Belediyesi yol süpürme aracı, ara verilen sıralama turlarının yeniden başlaması için pisti kurutma çalışmalarına başladı. 

Formula 1 organizasyonunun resmi sosyal medya hesapları, Tuzla Belediyesi'nin yol süpürme aracının birinci virajdaki fotoğrafını paylaştı. Resmi hesap, "Geç katılımcı Pole pozisyonu için ortaya çıktı" yorumunu yaptı. Formula 1'in şampiyon takımlarından ve sezonun takımlar sıralamasının ilk sırasında bulunan Mercedes AMG Petronas takımının sosyal medya hesabından ise, "Bugün birinci viraja ulaşan tek kişi o" yorumunu yaptı.

Bu sırada dünya şampiyonu pilot Lewis Hamilton, pistlerin kaygan olduğu mesajını paylaştı. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da Hamilton'a Twitter hesabından "Lewis Hamilton, bak işine kardeşim" tepkisini gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER