Ünal Karaman imzaladı: Uçarız, kaçarız demem!

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ünal Karaman, Çaykur Rizespor'la 1.5 yıllık sözleşme imzaladı

Ünal Karaman imzaladı: Uçarız, kaçarız demem!

Trabzonspor'daki görevinden sürpriz bir şekilde ayrılan, daha sonra Malatyaspor ve Konyaspor'dan gelen teklifleri kabul etmeyen Ünal Karaman, önceki gün Çaykur Rizespor'a "Evet" demişti.

Karaman bugün kendisini 1.5 yıllığına Çaykur Rizespor teknik direktörü yapan sözleşmeyi imzaladı. Çaykur Didi Stayumu'nda düzenlenen imza törenine, Başkan Hasan Kartal, yöneticiler ve çok sayıda taraftar katıldı. İmza töreninin ardından yönetim kurulu ve Ünal Karaman Çaykur Didi Stadyumunda taraftarlarla buluştu.

Karaman, imza töreninde şu açıklamaları yaptı:

- Bize bu görevi verdikleri için tüm Rizespor camiasına teşekkür ediyorum. İşimizin zorluğunu biliyoruz. Hayatımızın hiçbir evresinde sportif manada gelişen ve geliştiren olmaktan korkmadım. Burada yeni bir yüzleşmeye açık olduğunu biliyorum. Rizespor’un var olan potansiyelinin de çok daha büyük ve güçlü olduğunu biliyorum. İsmail hocaya da çok teşekkür ediyorum. Umuyorum onun bıraktığı yerden daha da camiaya hizmet edeceğiz.

- Lige baktığımızda çok değerli takımlar var. Hem altta hem üstte. Oyuncularımızın da var olan potansiyellerini daha da geliştirerek, güç birliği ile bizi iyi yerlere geleceğiz. Önümüzdeki yıl da inşallah bu camiaya çok daha başarılar yaşatacak olmanın içerisinde olacağız.

- İsmail hocamla (Kartal) görüştüm. Burada gezmeye geldiğimde kendisine de uğradım. Bugün biz varız yarın başkaları olabilir. Bir kere insanız ve kuluz. Bir tek görevimiz var; ahlak bilinci içerisinde olduğumuzda birbirimize saygımız olmalı. Futbolcu olarak rakip oynadık karşılıklı ancak dostluğumuz çok uzun yıllara dayalı. İsmail hocanın da fikrini aldım. 

-  Önceden böyle uçarız, şöyle kaçarız demek doğru olmaz. Biz çalışma anlamında geldik. Bir birimizi daha iyi anlayıp daha yakından tanıyacağız. 

-  Hiçbir sebep aramaksızın ben burada olmaktan mutluyum. İnsanlara hiçbir zaman hayal satmadım. Benim işim çalışmak. Bir kaderimiz var, bu kaderi hep birlikte yaşayacağız. Gücümüz doğrultusu içerisinde biz gereğini yapalım. Bu seneyi yaşamamız lazım. Ligi sorunsuz bir şekilde bitirmemiz lazım. Transfer dönemleri son derece arz ediyor. Bu konula ilgili düşüncelerimizi başkanımıza kısmen ifade ettik.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER