Yılmaz Vural: TFF Başkanı ile Sağlık Bakanı arasındaki muhabbetten tedirgin olduk!

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, bugün düzenlediği basın toplantısında liglerin başlayacak olmasından tedirgin olduklarını söyledi

Yılmaz Vural: TFF Başkanı ile Sağlık Bakanı arasındaki muhabbetten tedirgin olduk!

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in liglerin 12 Haziran'da başlayacağı şeklindeki açıklamasını değerlendirdi.

Vural, şöyle konuştu: 

- Futbolcular ve teknik heyetler tedirgin. 12 Haziran’da başlayacak olan ligi tamamlayabilecek miyiz tedirginliği de var.

- Federasyon Başkanı ve Sağlık Bakanı arasındaki muhabbette biraz tedirgin olduk. Çünkü farklı farklı şeyleri söylediler. Sorumluluk anlamında ‘biz TFF’ye bıraktık bu konuyu isterlerse yapsınlar’ dediler. Ama bu sağlık konusunda hakikaten bir sağlık sorunu varsa bunu federasyona bırakmamalıdır. Orada galiba aralarında bir anlaşmazlık oldu diye düşündük bu açıklamalardan sonra.

- Şimdi artık TFF Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamadaki 12 Haziran'a kadar hazır olacağız. Fakat net anlamadığımız bir konu, tarih verildi ama 35 günlük bir ara var. Bu 35 günde olan gelişmeler geriye veya ileriye alınabileceği ya da tamamen iptal edilebileceği konusunda da sanki bir anlayış hükmü bulunuyor. 

- Orada galiba aralarında bir anlaşmazlık oldu diye düşündük bu açıklamalardan sonra. Tabii ki kararlar büyük sorumlulukla alınacak kararlar olarak görünüyor. Herkes de bu sorumluluğun farkında ancak futbolcular ve teknik heyetler tedirgin. 12 Haziran'da başlayacak olan ligi tamamlayabilecek miyiz tedirginliği de var.

- Her şeye rağmen ben takımımdaki oyuncularıma, bir kere önce yabancı oyuncularıma teşekkür ediyorum. Hiçbir tanesi Türkiye'yi terk etmedi. Antrenman anlamında hiçbir sıkıntıları yok. Değerleri yüksek aşağı düşmemiş şekilde bizimle buluştular.

- Türk oyuncularımız da aynı şekilde tabii ki birkaç istisnalar da var. Tüm oyuncularımız beklediğimiz değerlerden daha iyi bir dönüş yaptılar. Bu açıdan futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. İşi çok ciddiye aldıkları da ortada. Biz Akhisarspor Kulübü olarak bu konuda oyuncuların motorik özelliklerinin kaybolmaması konusunda en az sıkıntılı takımlardan bir tanesiyiz diye düşünüyoruz.

- 12 gündür çalışıyoruz. Çalışmalara başlarken Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden de destek aldık ve kuvvet, sürat ve dayanıklılık testleri yaptık. Futbolcular tekrar nasıl kondisyonuna kavuşur konusunda birçok bilimsel makaleyi de ele aldık ve onların üzerinden gittik. 12 Haziran'dan sonra oynayacağımız 6 final maçı için oyuncularımızı fiziksel olarak hazırlasak da psikolojik olarak hazırlamak daha zor olacak gibi görünüyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER