Yok artık Sergen Yalçın: Bakın ne istedi!

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 2-0 kazandıkları Fenerbahçe maçından sonra yönetimden yeni sezon için ne istediğini açıkladı

Yok artık Sergen Yalçın: Bakın ne istedi!

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Fenerbahçe'yi 2-0 yendikleri maçtan sonra yeni sezon için yönetimden ne istediğini açıkladı.

Yalçın, şöyle konuştu:

- Son derbiyi kazandığımız için mutluyuz. Hedefimiz ligi üçüncü sırada bitirmek. Eğer bir sıra daha atlayabilirsek sezonu iyi bir sırada bitirmiş oluruz.

- Yeni sezonla ilgili şu anda bir şey konuşmak erken. Önümüzdeki hafta bir müsabakamız daha var ve başkanla ve yönetimle yaptığımız toplantıda nasıl bir takım kurulmasıyla ilgili çok net bilgiler verdik. 

- 8 veya 10 yeni oyuncunun mutlaka aramıza katılması gerekiyor. Bunlar çok net konular. Nasıl bir değişim, nasıl bir çalışma olur bakacağız. Kalan ve giden oyuncular önümüzdeki hafta oynanacak maçtan sonra karar verilecek.

- Bir sürü sistem var takımda. Ancak sistemi oyuncular belirler. Ben elimdeki oyuncuya göre sistem yaparım. Oyun sistemlerinin riskleri var. 

- Çok önde oynadığımız zaman puan kaybettiğimiz ve mağlup olduğumuz maçlar oldu. Pandemiden önce daha farklı oynuyorduk, şimdi daha farklı, kazanmaya yönelik oynuyoruz. 

- Önümüzdeki sezon istediğimiz oyuncular alınabilirse, bu doğrultuda hedef belirlenir. Hedef konulunca ciddi transferler yapılmalı, bu doğrultuda bir sistem kurgulamalıyız. Benim kurduğum sistem değil oyuncuların oynadığı sistem kazanmalı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER