Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, kendisi ve oğluna ait olan sigorta şirketiyle ilgili ortaya atılan vergi iddiaları üzerine açıklama yaparak "Yine yeni bir iftira ve yalanla karşı karşıyayız." dedi.

"KONU SÜLEYMAN SOYLU OLUNCA YEMİNLİ DÜŞMANLAR HEMEN DOLUŞSUNLAR"

Soylu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Yine yeni bir iftira ve yalanla karşı karşıyayız. Tamamen yalanlardan oluşan bu iftira iyi oldu… Konu Süleyman Soylu olunca, yalanın altına yeminli düşmanlar ve sponsorlu işbirlikçiler hemen doluşsunlar. Şimdi detaylar geliyor" ifadelerini kullandı.

İFTİRACILARA KÖTÜ HABER

Soylu, "İftiralara Cevap, İftiracılara Kötü Haber" başlığını taşıyan yeni bir paylaşım daha yaparak ailesinin 30 yıldır sigortacı olduğunu belirtti. Soylu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"30 yıldır ailemiz sigortacı. Müşterilerimizle ve ana sigorta şirketleriyle tek bir ayıplı işimiz olmadı.

Bozburun'da önemli keşif: Helenistik Dönem'e ait 'Kaletepe Yazıtı' bulundu Bozburun'da önemli keşif: Helenistik Dönem'e ait 'Kaletepe Yazıtı' bulundu

Bahsedilen Esigortan 2021'de dijitalde (E-ticaret) hizmet vermek üzere kuruldu. 2021, 2022 ve 2023 Mayıs'a kadar hiç bir işlem yapmadı. Sadece yatırım yaptı. Dolayısıyla gelir olmadığı için vergi de olmaz.

Dijital platformu da denemeler hariç 2024 yılında başladı. Esigortadan'da yazılım, ayrıca personel eğitimi ve altyapı yatırımları üç yıl boyunca devam etti. Engin Sigorta ve Esigortan'da toplam çalışan sayısı 60, 2022 ve 2023 ödediği muhtasar ve SGK 11 MİLYON LİRA.

Engin Sigorta'ya ait ödenen vergilere de aynı platformdan bakabilirsiniz. Belki yayınlarsınız da…

Not: Gerçek rakamları yayınlasanız da, attığınız yalan tweetleri silseniz de iftiralarınız için hukuk önünde hesap vermekten kurtulamayacaksınız. Maalesef…"

Editör: İrem Nur Kaya