CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da seçim yenilgisi nedeniyle istifa çağrısı yapan ve Bolu'dan Ankara'ya kadar yürüyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan yeni bir hamle geldi.

Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu'nun gizli ses kaydını yayınladı.

Ses kaydında Kılıçdaroğlu şunları söylüyor:

"Partiden atın gitsin bu adamı ne işi var? MYK'da oturduk karar verdik partiden atılması için, kesin ihracı için. Yüksek Disiplin Kurulu, hayır dedi. Biz bir yıl süreyle partiden ihraç ederiz dedi. Bizim etki edecek halimiz yok. Şimdi kalktı başka bir şeyler yapıyor, arkasında kimlerin olduğunu biliyorum. Niçin bunları yaptığını da biliyorum. Ama partide gereksiz bir tartışma olmasın diye paylaşmıyoruz."

Özcan, ardından da şu açıklamayı yaptı:

"Sayın Kılıçdaroğlu dün partili gençler ile yaptığınız toplantıda benimle ilgili olarak’ “Arkasında hangi güçlerin olduğunu biliyoruz” ifadesini kullanmışsınız. Arkamda herhangi bir “Gizli Güç” yok. Halkın gücü var. Ayrıca ben kimsenin maşası olmam. Amacım da gizli değil, “Değişimin Gn. Başkan’dan başlaması…” İddialarınızı ispatlayamazsanız, sizi yalancı ve müfteri olarak ilan edip, dava edeceğim. YETER ARTIK DÜŞÜN CHP’NİN YAKASINDAN…"
 

Editör: Grlyrtts