CHP'de değişim isteyen ve Bolu'dan Ankara'ya kadar yürüyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, istifa edeceğini açıkladı.

Gazeteci Fatih Altaylı, kendi adını taşıyan internet sitesindeki yazısında Özcan'ın kararını duyurdu.

Altaylı'nın yazısı şöyle:

Dün Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aradı. 

“CHP ile ilgili başından beri yaptığınız tutarlı eleştiriler ile ilgili bir CHP’li olarak teşekkür etmek istedim. Özellikle bugünkü yazınız ve ‘Atatürk öldü, bu parti ayakta kaldı. İnönü istifa etti, bu partiye bir şey olmadı. Kılıçdaroğlu gidince mi yıkılacak’ sözleriniz çok önemliydi.” dedi. 

Ben de kendisine “Mücadeleniz haklı ama yönteminiz sizi haksız gibi gösteriyor. Biraz abarttınız. Kılıçdaroğlu’nu mazlum haline getirmemeniz lazımdı.” dedim. 

“Haklısınız abarttım. Bunu da bilerek yaptım. Çünkü abartmadığınız zaman kimse dinlemiyor. Bilhassa biraz yüksek tondan gittim ki, toplum burada bir mesele olduğunu görsün istedim.” dedi.

Partiden kendisine yönelik tepkileri sordum. 

“Partiye gönül verenleri saymıyorum. Onlar zaten benimle aynı fikirde ama pek çok parti yöneticisi, il başkanı hatta belediye başkanı haklı olduğumu söylüyor ama bunu açıkça yapmaya çekiniyorlar.”

“Sonuç olarak partiden atılan siz olacaksınız.” dedim. 

“Haklısınız. Genel Başkan talimat vermiş. ‘Bunu en geç ayın 20’sinden önce partiden atın’ demiş. Ben de bu zevki onlara tattırmamak için ayın 19’nda partimden istifa edeceğim.” diye yanıtladı. 

Editör: Grlyrtts