AK Parti'den flaş emekli maaşı açıklaması AK Parti'den flaş emekli maaşı açıklaması

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun ile AK Parti Gençlik Kolları eski başkanı Melih Ecertaş’ın da aralarında yer aldığı yöneticilerin huzur hakkını 102 bin TL’ye çıkaran THY, üst yöneticilerin maaşlarına da astronomik zam yaptı.

Türkiye'de milyonlarca vatandaş açlık sınırının altında belirlenen 17 bin 2 TL’lik asgari ücretle geçinmeye çalışırken THY yöneticilerinin maaşları milyon liralık tutarlara ulaştı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin aylık maaşı 1 milyon 820 bin TL olarak belirlendi. THY'de Genel Müdür Yardımcısı pozisyonu için belirlenen aylık net maaşın 1 milyon 683 bin TL olduğu bildirildi.

ASTRONOMİK MAAŞLAR

THY Yönetim Kurulu’nun da onayıyla kurumdaki, “Başkan” pozisyonu için aylık net maaş 910 bin TL, “Başkan Yardımcısı” pozisyonu için ise aylık net maaş 637 bin TL olarak belirlendi. Kurumdaki müdürler ise aylık 455 bin TL alacak.

Genel Müdürlüğü’nü Bilal Ekşi’nin yaptığı THY'de, Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda sekiz kişi görev yapıyor. THY’de, “Başkan” sıfatıyla 41, “Başkan Yardımcısı” sıfatıyla da 53 kişi çalışıyor. Kurumdaki müdürlerin sayısı ise 100’lerle ifade ediliyor.

Editör: İrem Nur Kaya