TRT’nin gerekçe açıklamadan işten uzaklaştırdığı 25 yıllık savaş muhabiri Elif Akkuş gözaltına alındıktan sonra bugün tutuklanma istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Akkuş, adliyede tekrar fenalaştı. Akkuş’un duruşma salonundaki sorgusu sedyeyle ve doktor eşliğinde başladı.
Sorgusu tamamlanan Akkuş hakkında tutuklama kararı verildi.

Tele1.com.tr’ye konuşan Hüseyin Ersöz, Akkuş’un gözaltı süreciyle ilgili şu bilgileri paylaşmıştı;

''Dün İstanbul’daki evinde arama yapılması üzerine hakkındaki soruşturmadan haberdar olduk. Daha sonra Ankara Emniyet’inden Elif’i aradılar. Bilgisine başvurulması gerektiğini söylediler. Aslında bir gözaltı kararı var tabii, gelmesi için söylüyorlar. Biz yakalama kararı olduğunu anladık. Ankara Emniyet’e gidip teslim oldu Elif. Dün akşamdan beri gözaltında.

Elif bundan 2 yıl önce bir beyin ameliyatı geçirmişti. Bu yüzden emboli atma riski var ve yüksek tansiyon problemi var. Bu yüzden de gözaltında kaldığı süre içinde 3 defa hastaneye kaldırıldı. Çünkü tansiyon değerleri 20’ye kadar çıktı. Son olarak şu anda Elif hastanede müşahede altında. Tansiyon değerlerinin normale dönmesi bekleniyor. Henüz sorgusu yapılmadı. Savcılık gözaltı süresini 1 gün uzattı.

Ak Gençlik Ocakları'ndan İftar Yemeği Ak Gençlik Ocakları'ndan İftar Yemeği

Suçlamanın ne olduğu biz de tam olarak bilmiyoruz. ‘Yıldız İstihbarat’ isimli Twitter hesabında paylaşılan bilgilerin Elif ve 4-5 kişi tarafından alındığı iddiası var. Haber kaynağı olarak suçlanıyor. 4-5 kişi de gözaltına alındı ama isimlerini bilmiyoruz.”

Editör: Nehir Durdağı