Türkiye İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olan Ahmet Özal, 100 bin imza toplayamadı. "Oyumuz yüzde 25 civarında" diyerek iddialı bir çıkış yapan Özal, seçmenler tarafından 1361 imza alabildi. Ahmet Özal, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) açıkladığı 4 Cumhurbaşkanı adayı arasına giremedi.

Ahmet Özal'ın bundan sonraki süreçte ne yapacağı merak konusu olurken, bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. CHP Genel Merkezi'nde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Özal sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Ahmet Özal'ın seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verme konusunda anlaştıkları öğrenildi. Ziyaretin detaylarını Haberler.com'a anlatan Ahmet Özal, görüşme teklifinin CHP'den geldiğini belirtti.

Gün içerisinde kendisini CHP'den aradıklarını söyleyen Özal, "Daha önce de birkaç defa görüştük. Bugün aradılar. Güzel bir görüşme oldu." ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu ile zaman zaman görüştüklerini kaydeden Özal, "Rahmetli babam da Kemal Bey'i çok severdi. Zamanında birlikte çalışmışlardı." dedi.

Ahmet Özal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyeceklerini söyledi. Özal, "Kılıçdaroğlu'nu seçimler sırasında ve sonrasında her şekilde destekleyeceğiz." diye konuştu.

Editör: İrem Nur Kaya