TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Ergün Atalay'ın asgari ücret konusunda bir televizyon kanalına verdiği röportajda, muhabirin açlık sınırı ile ilgili sorusuna, "Açlık sınırından bir pazarlık olmaz. Onu konuşmanın bir anlamı yok." karşılığını verdiği belirtildi.

İsrail-İran gerilimi piyasaları nasıl etkiler? Uzman isim İslam Memiş'ten korkutan açıklamalar İsrail-İran gerilimi piyasaları nasıl etkiler? Uzman isim İslam Memiş'ten korkutan açıklamalar

Bu yöndeki ifadelerin, basın yayın organlarında çeşitli başlıklarla servis edildiğinin aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TÜRK-İŞ'in 2024 yılı asgari ücret ile ilgili taban fiyatı belli oldu ve TÜRK-İŞ'in asgari ücret teklifi netleşti, şeklinde çıkan haberlerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Komisyon toplantılarının ardından masada bulunan komisyon üyeleri bu kararı verecektir."

TÜRK-İŞ'TEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

"TÜRK-İŞ Genel Kurulu’nda Genel Başkan Ergün ATALAY, Asgari Ücret ile ilgili özel bir televizyon kanalına verdiği röportajında muhabirin Açlık Sınırı ile ilgili sorusu üzerine; “Açlık sınırından bir pazarlık olmaz. Onu konuşmanın bir anlamı yok.” ifadelerini kullanmıştır.

Bu açıklamanın üzerine kamuoyunda, ‘TÜRK-İŞ’in 2024 yılı Asgari Ücret ile ilgili taban fiyatı belli oldu’ ya da ‘TÜRK-İŞ’in Asgari Ücret teklifi netleşti’ şeklinde çıkan haberlerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır.

Komisyon toplantılarının ardından masada bulunan komisyon üyeleri bu kararı verecektir. Kamuoyuna duyurulur, saygılarımızla…"

Editör: İrem Nur Kaya