Dün yaşanan internet sıkıntısının altından çok farklı bir neden ortaya çıktı. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre,  sunucular siber saldırıya maruz kaldı. Özellikle Google'a erişim sorunun yaşanmasının akabinde siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'te, dün en fazla saldırıya uğrayan ülke Türkiye olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla siber saldırı ise ABD, Hollanda ve Rusya'dan yapıldı

Türkiye'de gün boyunca öğle saatlerinden beri devam eden Google'a erişim sorunun sebebinin siber saldırıdan kaynaklandığını açıklamasının ardından gözler siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'e döndü. Parsecure Map'te Türkiye'nin yoğun bir saldırı altında olduğu görüldü.

BİRÇOK ÜLKEDEN SALDIRI GERÇEKLEŞTİ

Saat 18.45 itibariyle Google'a erişim sorunu çözülürken Türkiye, Parsecure Map sitesinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği belirtildi.

Gün içerisinde Türkiye'ye siber saldırıların devam ettiği sıralarda ABD, Çin, Vietnam, Endonezya ve bazı diğer ülkelerden binlerce saldırı gerçekleşti.

DÜN İNTERNET NEDEN KESİLMİŞTİ?

Türk Telekom ise, Google'a erişim sorunun ardından siber saldırı altında olduklarını belirtmiş ve saldırıların Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapıldığını açıklamıştı.