Bloomberg'de yer alan habere, Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) First Abu Dhabi Bank PJSC'in Yapı Kredi Bankası ile hisse alımı için ön görüşmeler yaptığı iddia edildi.

Emeklilere müjde. Bakan Işıkhan açıkladı Emeklilere müjde. Bakan Işıkhan açıkladı

İsminin açıklanmasını istemeyen kaynaklara göre; FAB, şu anda 241,6 milyar lira (7,6 milyar dolar) değerlemeye sahip olan Yapı Kredi'yi satın alma olasılığını birkaç aydır değerlendiriyor.

Yapı Kredi Bankası'yla ilgili Koç Holding'ten Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama geldi.

Açıklama şöyle:

"Basın-yayın organlarında, Ortadoğu'da faaliyet gösteren bir bankanın, bağlı ortaklığımız Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKB) dahil Türkiye'de faaliyet gösteren bir banka satın alınmasına yönelik çalışmalarda bulunduğu, bu kapsamda YKB'de potansiyel hisse alımı için görüşmelerin yapıldığı yönünde haberler çıkmıştır.

Holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik çalışma ve görüşmeler her zaman yapılabilmekte olup, bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'ne göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olup, işbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır."


 

Editör: Gürel Yurttaş