Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü TV canlı yayınında soruları yanıtlarken, eski Sağlık Bakanı ve Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu'nun sosyal medyadan bir soru gönderdiği belirtildi.

Mansur Yavaş'ın dediği oldu. Rakamlarla ortaya çıktı Mansur Yavaş'ın dediği oldu. Rakamlarla ortaya çıktı

Serdaroğlu sosyal medya hesabından, "İstanbul ve Ankara'da kazanamaycak aday çıkartmakla AK Parti, MHP ve HÜDA Par'a çalışmış olmuyor mu? Sinan Oğan son 2 ayda 120 milyon TL'lik mal aldı. Paranın kaynağını Ümit bey biliyor mu? Ümit beyin Oğan'ı tek başına aday göstermesi, Oğan'ın Murat Kurum'u desteklemesi Ümit beyi Oğan'la aynı çizgiye getirmek değil midir? Plana sadakat nedir?" sorusunu yöneltti.

Ümit Özdağ soru kendisine iletilince çok kızdı ve şu ifadeleri kullandı:

"Serdaroğlu bu soruları sordu diye cevap vermem ama yine de kamuoyu için yanıtlayım. Kendi partisini kuramamış, örgütleyememiş, genel başkanı olamamış ve partisini siyasete dahil edemeyen bir kişi Zafer Partisi'nin vermiş olduğu mücadele konusunda konuşma ehliyetine sahip değildir. Yaşına hürmeten böyle konuşuyorum.

Biz A'yı veya B'yi, seçtirecek bir parti değiliz. Biz Atatürk Cumhuriyetini savunan ve Türkiye'nin örtülü işgaline karşı direnen tek partiyiz.

Sinan Oğan'ı ben tek başıma belirlemedim. Adalet Partisi'yle ortak olarak belirledik. Bu sayede de seçimler ikinci tura kaldı. Bu sayede HDP belirleyici parti olmaktan çıktı, Türk milliyetçiliği ve Atatürkçülük tekrar belirleyici güç oldu ve konuşulmaya başlandı. Ondan sonra Sinan Oğan'ın ne yapıp ne yapmadığı beni ilgilendirmiyor.

Sinan Oğan'a 120 bin TL kaynak aktarıldı" iddialarına da yanıt veren Ümit Özdağ "Ben Sinan Oğan'ın muhasebecisi değilim. Bunu Sinan Oğan'a sorsun beyefendi. Sinan Oğan'da cevabını versin biz de öğrenelim" 

Editör: Gürel Yurttaş