Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer’in açıklamaları altın yatırımcılarının dikkatini çekiyor. Geçer, altın fiyatlarının seçim sonrasında artış gösterebileceğini ifade etti. Gram altın için 6 bin TL uyarısını yapan Geçer, ons altında da fiyatların 3000 ya da 3500 dolara kadar çıkabileceğinin de altını çizdi.

Halk TV’nin aktardığı habere göre Geçer, altın fiyatlarının seçimden sonra artış gösterebileceğini belirtti. Özellikle seçimin yanı sıra İran ve Amerika arasındaki gerginliğin savaş halini alması halinde altına olan talebin daha da artabileceği tahmin ediliyor. Bu noktada enflasyon ciddi bir şekilde etkileyip, altın fiyatları artış gösterebilir.

Aktarılan haberin detaylarına göre Geçer, 2 bin dolarlık ons altın fiyatlarının önümüzdeki süreç içerisinde 3000 ya da 3500 dolar civarına çıkabileceğini ifade etti. 2024 yılının ortalarından sonra altın fiyatlarının çıkabileceği belirtiliyor.

YAZ AYLARINDA ALTIN 2.700 TL

Yatırımcıların açıklamalarını takip ettiği bir diğer isim de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş. Memiş, fiyatlara ilişkin yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:

“ons altında gördüğümüz geri çekilmeleri gram altın tarafında hissetmeyeceğiz. Çünkü dolar gram altını tutmaya devam ediyor. Altın gram için bir sonraki etapta beklentimiz 2090 TL, yılın ilk çeyreğinde mart sonunda 2150 TL, yaz aylarında 2500-2700 lira. Yılın sonunda 3000 lira seviyesi. Radarımızda bu fiyatlar var. Uzun vadeli olarak bu fiyatları beklemeye devam ediyoruz”

Editör: İrem Nur Kaya