İSTANBUL (AA) - Uyuşturucu imal ve ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan ve 24 yıl kesinleşmiş cezası bulunan Urfi Çetinkaya'nın İstanbul'da 5 suç örgütü üyesiyle birlikte yakalandığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Çetinkaya, düzenlenen operasyonda, 5 suç örgütü üyesiyle Sarıyer'de saklandıkları adreste gözaltına alındı.

Çetinkaya'nın, 2003'te İstanbul'da 577 kilogram asetik anhidrit, 159 kilogram baz morfin, 617 kilogram eroin, 2013'te Rize'de 159 kilogram, Artvin'de 103 kilogram eroin ele geçirilmesi olayında uyuşturucu maddeleri ruhsatsız olarak ithal veya imal etmek ile uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapmak suçlarından arandığı, ayrıca İnterpol tarafından iki farklı dosyadan suç kaydı olduğu ve yargılandığı suçlardan kesinleşmiş 24 yıl hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Birimi ve İstihbarat Başkanlığının çalışmaları sonucu, Sarıyer'deki bir adrese operasyon düzenlendiği belirtilmişti.

Operasyonda, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan ve hakkında 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Çetinkaya'nın, saklandığı adreste, TEM ve Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyonla yakalandığı kaydedilmişti.

Editör: Grlyrtts