İstanbul Üsküdar'da kahvehanede çıkan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği çatışmayla ilgili olarak, yaklaşık 40 kişilik 2 grubun çocuklarının daha önceki kavgasını barıştırmak için bir araya geldikleri ancak barış buluşmasında silahların konuştuğu öğrenildi.

Üsküdar'da barışmak için bir kahvehanede bir araya gelen iki grup arasında çıkan silahlı çatışma sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin yeni ayrıntılara ulaşıldı.

Ev sahibine kızdı evi ateşe verdi Ev sahibine kızdı evi ateşe verdi

İddialara göre iki grubun çocukları arasında tartışma çıktı ve kavga yaşandı. Taraflar arasında oluşan husumetin son bulması için bir barış buluşması organize edildi. Yaklaşık 40 kişilik grup kahvehanede bir araya geldi.

İki grubun konuşması bir süre sonra silahlı kavgaya dönüştü. Çıkan çatışmada ilk gruptan Tamer K., Okan G. ile ikinci gruptan Veli Hakan K. yaşamını yitirdi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada; " 23.05.2024 Perşembe günü saat 20.10 sıralarında Üsküdar ilçesi Ünalan Mahallesi Ayazma Caddesi üzerinde bulunan bir cafede iki grup arasında çıkan tartışma silahlı çatışmaya dönüşmüştür. Olayda 3 kişi hayatını kaybetmiş, 2'si ağır olmak üzere toplam 5 kişi de yaralanmıştır. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmış olup, olayla ilgili tahkikat devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayda silah kullandığı tespit edilen Fikret Ö. Ve Canpaşa Y. gözaltına alındı. Olayla ilgili başlatılan çok yönlü soruşturma sürüyor.
 

Editör: Nehir Durdağı