Bayram tatili dolayısıyla  tatilcilerin Düzce  Akçakoca ile Sakarya Kaynarca, Karasu ve Kocaali  ilçelerin yanın da Sinop'ta da olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle denize girilmesine geçici olarak yasak getirildi.

Yeşilçam Efsanesi Yıldırım Yanılmaz Vefat Etti Yeşilçam Efsanesi Yıldırım Yanılmaz Vefat Etti

Bayram tatili dolayısıyla bulundukları yerden memleketlerine kurban kesmek için gidenlerin yanısıra sahil bölgelerini tercih ederek denize girme planı yapan çok sayıda vatandaş bulunuyor.  Tatil için Sinop, Düzce ve Sakarya'yı tercih edenlerin planlarında zorunlu bir değişiklik yaşanacak.

Akçakoca Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede elverişsiz hava şartlarının hakim olduğu belirtilerek; "Olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle bugün ilçemizdeki tüm plaj ve sahillerde denize girmek tehlikeli ve yasaktır. Vatandaşlarımızın denize girmemelerini önemli rica ederiz." ifadelerine yer verildi.

Sinop'ta da vatandaşların denize girmelerine izin verilmiyor. Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Mustafa Özarslan başkanlığında toplandığı belirtilerek  şunlara yer verildi; "Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkeli, Ayancık, Sarıkum, İnceburun, Hamsilos, Akliman, Kumkapı ve Adabaşı'na kadar olan ilimizin kuzey kesimlerinde dalga boyu 1,5, 2 metre arası, rüzgar hızının ise batı ve kuzey batı yönlerden 50-75 kilometre saat kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Buna göre ilimizin Türkeli ilçemiz sahilleri dahil Ayancık, Erfelek, Sarıkum, İnceburun, Hamsilos, Akliman, Kumkapı ve Adabaşı'na kadar olan kuzey sahillerinde vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak korumak amacıyla bugün denize girilmesi yasaklanmıştır."

Editör: Nehir Durdağı