Yalova'nın Çınarcık ilçesinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.53'te 4,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

YSK Başkanı'ndan Hatay ve Ordu seçimleriyle ilgili flaş açıklama YSK Başkanı'ndan Hatay ve Ordu seçimleriyle ilgili flaş açıklama

Marmara denizinde, Çınarcık ilçesinin 8,52 kilometre açıklarında meydana gelen depremin 11,18 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Depremin ardından üst üste açıklamalar geldi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından depreme ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Marmara Denizi, Yalova, Çınarcık açıklarında 4,1 büyüklüğünde meydana gelen ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun."

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından, "Geçmiş olsun. İlimizde de hissedilen depremle ilgili 112'ye gelen bir ihbar mevcut değildir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." paylaşımı yaptı.

Editör: Gürel Yurttaş