12 yıldır dünya turu yapan Japon turist son durağı Elazığ'da bıçaklandı

12 yıldır dünya turu yapan ve pek çok ülkeyi gezen Japon turist Shogan Kameda, Türkiye durağında geldiği Elazığ'da bıçaklandı

12 yıldır dünya turu yapan Japon turist son durağı Elazığ'da bıçaklandı

Japonya'dan 12 yıl önce çıkarak dünya turu yapan Japon turist 45 yaşındaki Shogan Kameda, pek çok ülkeyi gezdikten sonra bisikletiyle Türkiye'ye geldi.

Elazığ'a da giden ve Sivrice'de kamp yapan Kameda, çadırının dışında dişlerini fırçalarken, bir kişi tarafından bıçaklandı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kameda, yapılan ilk müdahalesinin ardından Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Japonya’dan dünya turuna çıktığını kaydeden Kameda, “Ben sadece diş fırçalıyordum. Neden bana kızdı, bıçakladı bilmiyorum. 10 aydır bisikletim ile Türkiye’deyim. En son Elazığ’a geldim. Elazığ Hazar Gölü yakınlarında bıçaklandım. Ben dışarıda dişlerimi fırçalarken ve çamaşırlarımı yıkarken Türkler bana kızıyordu galiba, Türkiye ve Japonya kültürü farklı, çok farklıyız. Ben dişlerimi fırçalıyordum ne için bıçaklandım bilmiyorum. Türkiye seyahatim bitti. Hastaneden çıkınca gideceğim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER