16 yıllık cinayet Esra Erol'da tesadüfen ortaya çıktı: Türkiye Kibar'ı konuşuyor

Kars'da 16 yıl önce işlenen cinayet Esra Erol'un programında tesadüfen gündeme taşındı

16 yıllık cinayet Esra Erol'da tesadüfen ortaya çıktı: Türkiye Kibar'ı konuşuyor

Esra Erol'da programına Halil İbrahim Bey'in 'eşim beni dolandırdı' diye başvurması ile birlikte Kibar Ünüvar olayı patlak verdi. 85 bin lira parasını aldığı söylenen Kibar Ünüvar sonrasında onu terk etmişti. Esra Erol, Kibar'ı bulup canlı yayına çıkarınca mazisindeki büyük sır ifşa oldu.

Meğer Kibar'ın ilk eşi de şüpheli bir şekilde ölmüştü. Kibar'ın 'aşıktım' dediği eşiyle ilgili olayı Esra Erol araştırmaya başlayınca ortaya çıkanlar 'cinayet ihtimalini' gündeme taşıdı. 

KİBAR İLE İKİNCİ EVLİLİĞİNİ YAPTI

Halil İbrahim Bey, yalnız kalmamak için Kibar ile ikinci evliliğini yaptı. Kibar hanımın kardeşim diye tanıştırdığı Hakkı'yla kendisini kandırdığını farkedince de soluğu Esra Erol'da aldı. Halil İbrahim Bey, başlık parası olarak 35.000 TL, toplamda 85.000,00 TL'yi Kibar'a kaptırmıştı. Evlendikten bir süre sonra da Halil İbrahim'i terkedip gitti. 

ERKEKLERİ DOLANDIRIYOR

Evlenerek erkekleri dolandırdığı düşünülen Kibar Ünüvar'ı Esra Erol bulup yayına çıkardı. Herkes, Halil İbrahim Bey'i parası için kandırmış diye düşünürken, Esra Erol ilk eşini sorunca olay bambaşka noktalara gitti. ATV ihbar hattına Kibar Ünüvar ile ilgili gelen ihbarlar da artınca olay dolandırıcılıktan cinayete döndü. 

İLK EŞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ DÜŞÜNÜLÜYOR

Kibar Ünüvar ilk evliliğini Ahmet Çakmaz ile yapmıştı. Eşi Kars Akyaka köyünde çobanlık yapıyordu. İddiasına göre Ahmet Çakmaz 'aşık' olup evlendiği kişiydi. Esra Erol, ilk eşinin nasıl öldüğünü sorunca Kibar Ünüvar hayli tedirgin bir şekilde ünlü sunucuya çıkışıp 'Sen niye beni şaşırtmaya çalışıyorsun ki' dedi.  Önce eşinin kanser olduğunu söyledi ama ölüm sebebini muallak bıraktı. Esra Erol ısrar edince eşinin 2006 yılında silahla vurularak öldüğünü söyledi. 

OLAYI FARKLI ANLATTI

Dediğine göre kocası bir tüfekle kazara kendini vurmuş ve ölmüştü. Yine iddiasına göre bu olay olduğunda eşi yayladaydı ve yalnızdı. Esra Erol canlı yayına gelen ihbarlar üzerine Kibar'a tekrar olayı anlattırınca bu kez bambaşka bir hikaye anlattı. Ortaya çıktı ki eşi öldüğünde yalnız değildi, çadırda birliktelerdi. Üstelik esrarengiz cinayette baş şüpheli de Kibar'dı. 

'ANNEM BABAMI ÖLDÜRDÜ'

Ahmet Çakmaz'ın kardeşi Yakup Çakmaz Esra Erol'un programına bağlanıp şoke eden bir iddia ortaya attı. Dediğine göre Ahmet ve Kibar'ın o zaman 11 yaşında olan oğulları Emrah, 'Annem babamı öldürdü' demişti. Kibar'ın olay sonrasında muhtara verdiği ifade ile canlı yayında anlattıkları da hayli farklıydı. 

'AMCAMLAR YALAN SÖYLETTİRDİ'

'Annem babamı öldürdü' dediği söylenen Emrah'ı da Esra Erol canlı yayına çıkardı. Yüzünü saklayan Emrah bu sözü amcalarının kendisine 'annem babamı öldürdü dersen sana bisiklet alırız' diyerek söylettiğini iddia etti. O zaman 11 yaşında olduğunu söyleyen Emrah, annesinin doğruyu söylediğini iddia etti. Babasının çadırda silahla öldürüldüğünü öne süren Emrah, nasıl olup da aynı çadırda yatan annesi ve kendisinin silah sesini duymadıklarını açıklayamadı. 

MUHTARIN İDDİASI CİNAYETİ GÜÇLENDİRDİ

Kibar Ünüvar ilk eşiyle ilgili köşe sıkışınca canlı yayına bir daha çıkmadı. Olay gününde Ahmet Çakmaz'ın cesedini bulan muhtar ise gördüklerini anlattı. Sabah Kibar'ın oğlunun kendisine gelip 'babam öldü' dediğini söyleyen muhtar hemen çadıra koşmuş. Muhtar çadıra girdiğinde Ahmet Çakmaz'ı ölü olarak bulmuş. Kibar 'vurularak öldürüldüğü' söylemiş ama çadırda bir damla kan yokmuş. Muhtar bunu söylediğinde Kibar 'Kanı mı vardı ki aksın' demiş. 

DOLANDIRICI MI KATİL Mİ?

Muhtarın anlattığına göre Kibar'ın o günkü davranışları hiç de eşini kaybetmiş birinin tavırlarına uymuyormuş. Umursamaz bir şekilde telefonla konuşan Kibar, eşinin cesedi çadırda dururken gidip hayvanlarını sağmış. Anlattıkları için akla ve mantığa uymayan 'ölü' eşiyle aynı çadırda yatıp da bunu farketmemiş olması. Dediğine göre 'sabah hayvanlar için kaldırmak istediğinde öldüğünü' farketmiş. Dahası Ahmet Çakmaz silahla vurulup öldürülmüştü. Çadırda Kibar kocasının vurulduğunu nasıl olup da duymamıştı. Herkes Kibar'ın canlı yayına çıkıp bu sorulara vereceği yanıtı merak ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER