200 liraya koronavirüs muskası yazan sahte hoca yakalandı

Koronavirüs salgını tüm şiddetiyle sürerken, bir de salgına karşı muska yazdığını iddia eden sahte hoca ortaya çıktı. Güngören'de yaşadığı öğrenilen sahte hoca yakalanarak cezaevine gönderildi

200 liraya koronavirüs muskası yazan sahte hoca yakalandı

Dünya koronavirüsle mücadele ediyor. Türkiye de öyle.

Bu salgın sırasında bir de ortaya dolandırıcılar çıktı. Halkı kandırmaya çalışıyor.

İşte bunlardan biri de İstanbul Güngören'de ortaya çıktı. 

Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fikret G. (61) adlı kişinin, ilçede irtibata geçtiği kişilerin dini duygularını kullanarak, muska yazdığını öğrendi.

Sözde ‘hoca’nın, para karşılığında hastalık tedavisi, ayrılan çiftleri barıştırma, büyü bozma ve kısmet açma gibi bahanelerle dolandırdığını belirleyen emniyet ekipleri harekete geçti. Sahte imamın son günlerde dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı da muska yazdığı belirtildi.

Dolandırıcı adamla müşteri kılığında irtibata geçen polis, 4 Nisan Cumartesi günü için randevu istedi. Polisi ‘müşteri sanan sahte ‘hoca’, arayan emniyet ekiplerine saat 15.00’e randevu verdi.

Belirlenen randevuya giden polis, daha önce seri numarası alınmış 200 TL parayı anlaştıkları şekilde Fikret G.’ye teslim edildi.

Parayı verdikten sonra sahte hoca polis ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan Fikret G, hakkında Türk Ceza Kanununun “Dini İnanç ve Duyguların İstismar Edilmesi Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık” başlıklı 158. Maddesi ve 1219 Sayılı “Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasında Dair Kanun” suçlarından işlem yapıldı.
Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER