Adana'da acı olay: Demir kapının altında kalan Miraç Dinçer kurtarılamadı

Adana’da babasının çalıştığı çiftlikte oyun oynarken, çiftlik sahibinin sürdüğü aracın demir kapıyı sökmesi sonucu altında kalan dört yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Adana'da acı olay: Demir kapının altında kalan Miraç Dinçer kurtarılamadı

Olay, Adana Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Orhan Dinçer, Selçuk C.'nin çiftliğinde çalışmaya başladı. Dinçer'in dört yaşındaki oğlu Miraç Dinçer de babasının yanına gelerek oynamaya başladı. Bu sırada çiftlikten çıkan Selçuk C.’nin kamyonetinin kapağı demir kapıya takılıp yerinden çıkardı. Kapı bu sırada oyun oynayan çocuğun üzerine devrildi.

Demir kapının altında kalan çocuk otomobil ile özel bir hastaneye kaldırıldı ancak doktorların müdahalesine rağmen çocuk kurtarılamadı. Olay yerine gelen polis, Selçuk C.'yi gözaltına alırken, olayın şahidi olan kardeşi Umut C.'nin de ifadesine başvurdu.

Selçuk C. ile kardeşi Umut C. polis tarafından ifadeleri alınmak üzere sağlık raporunun ardında savcılığa götürüldü. Selçuk C. “taksirle ölüme sebebiyet vermekten” savcılıkta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, kardeşi Umut C. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Çocuğun cenazesi ise adli tıp kurumunda otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak toprağa verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER