Adana'da sokağa çıkması yasak olan genci öldüren polisler açığa alındı

Adana'nın Seyhan ilçesinde koronavirüs nedeniyle sokağa çıkması yasak olan 19 yaşındaki genç, polisin dur çağrısına uymayınca vuruldu. Suriye uyruklu genç vefat ederken, polisler açığa alındı

Adana'da sokağa çıkması yasak olan genci öldüren polisler açığa alındı

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde dün öğlenden sonra polisin uygulama yaptığı sokakta dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle Suriye uyruklu Ali Hemdan adlı genç vurularak öldürüldü. 

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, Hemdan'ın, uygulama noktasında "dur" ikazına uymayarak kaçtığı ve uyarı ateşi açılması sırasında "kazara" yaralandığı aktarıldı. 

Açıklamada, "Hastaneye sevk edilen A.H. yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. İlgili polis memuru, açığa alınmış olup adli ve idari tahkikat devam etmektedir" ifadesi kullanıldı.

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstünde olduğu gibi 20 yaş altında olan kişilerin de sokağa çıkması yasaklanmıştı. 

18-20 yaş aralığından düzenli bir işe sahip olan kişiler sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor. Ancak bu kişilerin yanlarında çalışma belgesinin olması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER