Adanalı Yılmaz Fikriderin'den ilginç girişimcilik: Sokakta takipçi, yorum ve beğeni satıyor

Adana'da yaşayan girişimci Yılmaz Fikriderin'den sosyal medyada fenomen olmak isteyenler için sokakta tezgah açtı. Fikriderin sokakta sanal takipçi, beğeni ve yorum satışı yapıyor

Adanalı Yılmaz Fikriderin'den ilginç girişimcilik: Sokakta takipçi, yorum ve beğeni satıyor

Adana'nın Seyhan ilçesi Gazipaşa Bulvarı'nda bir arkadaşının işyerinin önüne tabela koyan Yılmaz Fikriderin, çeşitli sosyal medya platformlarında fenomen olmak isteyen kişilere sokakta takipçi, beğeni ve kullanıcı yorumu satışı yapıyor.

Fikriderin, yaklaşık 3 yıldır sokakta takipçi sattığını ve işini çok sevdiğini belirtti.

Koronavirüsten sonra insanların zamanının çoğunu evlerinde geçirdiğini, bundan dolayı sosyal medya platformlarında daha çok zaman geçirdiğini söyleyen Fikriderin, takipçi ve beğeni satışlarının katlandığını söyledi.

Takipçi ve beğeni satışının internet siteleri üzerinden uzun süredir yapıldığını ve kendisinin bir girişimcilik örneği gösterip bunu sokağa taşıdığını vurgulayan Fikriderin, "O zaman gülenler şimdi benden takipçi satın alıyor. Son gülen iyi güler. Çok şükür işlerimiz iyi. Takipçi fiyatlarımız aynı döviz kurları gibi. Bazen iniyor, bazen çıkıyor. Bu sosyal medya platformlarının güvenlik duvarlarını sıkılaştırmasıyla alakalı bir durum. Geçen yıl 1000 takipçi 30 TL iken, bu yıl 16 TL. İlk başladığım yıl 6 TL'ydi. Günde yaklaşık 50 bin takipçi-beğeni satıyorum. Benim takipçilerim orijinal" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER