Adnan Polat, 24 milyon lirasını nasıl kaptırdığını anlattı

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı, iş adamı Adnan Polat, Arnavutluk'ta 24 milyon liralık vurgun yemişti. Polat konuyla ilgili açıklama yaptı

Adnan Polat, 24 milyon lirasını nasıl kaptırdığını anlattı

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı, iş adamı Adnan Polat'ın Arnavutluk'ta bir iş yapmak isterken 24 milyon liralık vurgun yediği haberleri büyük yankı yarattı.

Adnan Polat konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Polat, şu ifadeleri kullandı:

- Basına yansıyan haberlere istinaden, kamuoyunu bilgilendirmek üzere, bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. 

- Bilindiği üzere bir iş insanı vasfıyla, sermayedarı olduğum şirketler ve şahsım olarak; gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında birçok sektörde yatırımlar yapmaktayım. 

- Bu kapsam içerisinde Doğu Avrupa ülkelerinde de faaliyetlerim olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir.

- Haberlere konu olan olay, yukarıda bahsedildiği üzere; şahsım tarafından ülkeme faydalı olacağını düşündüğüm bir yatırımın hayata geçirilmesi sırasında gerçekleşmiştir. 

- Sinan İdrizi isimli şahıs ile habere konu GFI Albania S.H.P.K. şirketinin satın alınması için görüşmeler yapılmış akabinde Arnavutluk Başbakanı Edi RAMA’nın da oluruyla adımlar atılmış ve neticede bahsi geçen hadise gerçekleşmiştir. 

- Gerek etik, gerek iş ahlakı gerekse sözleşmesel tüm yükümlülükler tarafımca yerine getirilmiş olmasına karşın Sinan İdrizi isimli şahıs bu yükümlülüklerin hiçbirini yerine getirmemiştir. 

- Bugüne kadar, dost kardeş müttefik Arnavutluk-Türkiye ilişkilerinin zarar görmemesi adına konunun çözülmesini sabırla bekledik. 

- Ancak tüm iş hayatım boyunca ilk kez karşılaştığım bu durum karşısında Yüce Türk Adaletine konuyu intikal ettirmeye karar verdim.

- Bunu da tüm şeffaflığı ve samimiyetimle kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER