Adres sorduğu kıza tecavüz eden Yunus Emre Çakır olayında flaş gelişme!

Adres sorma bahanesiyle 18 yaşındaki Gamze'ye tecavüz eden Yunus Emre Çakır adlı şahıs, raporda çıkan meni ve darp izlerine rağmen serbest bırakılmıştı. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığından olayla ilgili açıklama geldi

Adres sorduğu kıza tecavüz eden Yunus Emre Çakır olayında flaş gelişme!

Olay, 6 Kasım 2019'da  Bursa'nın Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi'nde meydana geldi. Gamze A. evine gitmek isterken yol kenarında yaralı olan Yunus Emre Ç.'yi gördü. Yaralıya yardım etmek için yanına giden ve daha sonra özel bir hastaneye giden Gamze A., hastaneden çıktıktan sonra Yunus Emre Ç. ile yürümeye başladı. Yunus Emre Ç., evinin önüne geldiklerinde genç kızın ağzını kapatarak zorla eve soktu.

3 kez tecavüze uğradığını belirten Gamze A., Yunus Emre Ç.'nin uyumasını fırsat bilerek evden kaçtı. Olayın ardından arkadaşının evine giden Gamze A. polis karakoluna giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Yunus Emre Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Yunus Emre Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Mağdure Gamzenur A.nın, Şüpheli Yunus Emre Ç. tarafından cinsel istismara maruz kaldığı yönünde başvurusu üzerine 06/11/2019 tarihinde avukatı eşliğinde Bursa İl Emniyet Müdürlüğü personelince başvurusu alınmıştır.

Başsavcılığımız tarafından verilen talimat ile şüphelinin evi aranmış, olay yeri incelenmiş, mağdurenin darp, cebir muayenesi ile iç beden muayenesi sonucunda Bursa Adli Tıp Grup Başkanlığında konuya ilişkin 2 ayrı rapor alınmıştır.

Bursa Kriminal Polis Laboratuvarının raporu ile birlikte şüpheli hakkında Bursa 1.Ağır Ceza Mahkemesine "Nitelikli cinsel saldırı ve cebir, şiddet, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan kamu davası açılmıştır.

Yargılama Bursa 1.Ağır Ceza Mahkemesinin 2019/499 esas sayılı dosyası üzerinden devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER