AK Parti, CHP, İYİ Parti karşı çıktı ama Akçakoca Belediyesi 3 milyon liraya katamaran aldı!

Türkiye koronavirüsle mücadele edip, bütün kurumlar tasarrufa çağrılırken, 120 milyon liranın üstünde borcu bulunan Akçakoca Belediyesi 3 milyon 150 bin liraya katamaran gezi teknesi satın aldı

AK Parti, CHP, İYİ Parti karşı çıktı ama Akçakoca Belediyesi 3 milyon liraya katamaran aldı!

Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, tüm kişi ve kurumlar tasarrufa çağrılırken, Düzce iline bağlı Akçakoca Belediyesi 3 milyon 150 bin liralık bir katamaran gezi teknesi satın aldı. 

Sözcü'deki habere göre AK Parti, CHP ve İYİ Partili üyelerin aleyhte oy vermesine rağmen, çoğunluğa sahip olan MHP'li üyeler tekne alımına olumlu oy kullandı.

Belediye, “İlçeye gelen iş insanları ile turistler ve yöre halkının doğal ve tarihi güzelliklerden faydalanmaları'' gerekçesiyle alınan teknenin 400 kişilik olduğu belirtildi. 

31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde AK Parti'den MHP'ye geçen Akçakoca Belediyesi'nin yeni başkanı Okan Yanmaz göreve geldikten hemen sonra, AK Partili başkan Cüneyt Yemenici'den kalan borçları ilçeye astırdığı afiş ile açıklamıştı. 

Afişte, belediyenin 120 milyon 235 bin 624 lira 49 kuruş borcu olduğu belirtilmişti. 25 bin 903 kişilik nüfusu olan Akçakoca'da her bir vatandaşın yaklaşık 4 bin 640 lira borçlu olduğu da vurgulanmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER