AK Partili Metiner'den Beştepe'de cuma tepkisi: Yazıklar olsun!

Eski milletvekili AK Partili Mehmet Metiner, Beştepe Millet Camisi'nde cuma namazı kılınmasına sert tepki gösterdi

AK Partili Metiner'den Beştepe'de cuma tepkisi: Yazıklar olsun!

Koronavirüs nedeniyle Türkiye'deki tüm camilerde cuma namazı kılınmazken, sadece Beştepe Millet Camisi'nde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kararıyla cuma namazı kılınmasına AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner sert tepki gösterdi.

Metin şunları söyledi:

- Yazıklar olsun diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kınıyorum. Kendileri sağlık gerekçesiyle Cuma ve vakit namazlarını yasakladılar. Dinimizin emriydi, doğru bir karardı. Hepimiz harfiyen uyduk, uyuyoruz.

-  Peki, bu karara başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere, Diyanet'in seçkinlerinin uymaması neyin nesidir? Hangi akla hizmettir? Bugün paylaşılan VIP Cuma görüntüleri hiçbir şekilde kabul edilemez.

- Millete yasak olan, Diyanet seçkinlerine yasak değilse bu asla kabul edilebilir bir durum değildir. Cuma namazının Beştepe'de yapılıyor olması asla kabul edilemez.

- Sanki Cumhurbaşkanımız ordaymış, o istiyormuş diye böyle bir Cuma namazı kılındığı algısı oluşturmak Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında, milletin gönlünde taht kurmuş, siyasetine de yönelik bir suikast girişimi değil de nedir? Son derece üzgünüm. Diyanet'i şiddetle kınıyorum.

- Sağlık gerekçesiyle Cuma namazı yasak mı? Yasak… Günlük namazlar için dahi camilerimiz kapalı mı? Kapalı… Bilmeyen de sanır ki Cumhurbaşkanı için açılmış cami. Ne alınan karar ihlal edilmeliydi ne de bu nahoş “VIP” görüntü canlı yayınla aktarılmalıydı. Çok yazık, çok.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER