Akraba kazığı: Aldığı kurbanlık hayvanı kesince şoka uğradı!

İzmir'de aldığı kurbanlık hayvan tüberkülozlu çıktı. Hayvanı kestikten sonra etin sarıya kaçtığından şüphelenen Gökhan Güler, durumu yetkililere bildirince gerçek ortaya çıktı

Akraba kazığı: Aldığı kurbanlık hayvanı kesince şoka uğradı!

İzmir'de aldığı kurbanlık hayvan tüberkülozlu çıktı. Hayvanı kestikten sonra etin sarıya kaçtığından şüphelenen Gökhan Güler, durumu yetkililere bildirince gerçek ortaya çıktı. Hayvanın içini hastalık kapladığını belirten Gürler, satıcı akrabasını aradığında bir de hakaret işitti.

Buca ilçesinde kurban ibadetini yerine getirmek üzere Kaynaklar Hayvan Pazarı'ndaki bir akrabasından büyükbaş hayvan alan Gökhan Güler, aldığı kurbanlığı kendi imkanlarıyla kesti. Etlerin renginin sarıya kaçtığını fark eden Güler, tanıdığı iki kasabı arayıp durumu anlattı. Hayvanın hastalıklı olma ihtimalini göz önünde bulunduran Gökhan Güler, durumu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerine haber verdi. İhbar üzerine Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki eve giden ekipler, hayvanda tüberküloz hastalığı olduğunu belirledi. Konuyla alakalı rapor tutan ekipler, imha edilmek üzere etlere, sakatatlara ve deriye el koydu.

'İçini hastalık kapladığını gördük'

Yaşananı anlatan Gökhan Güler, "Biz ailemle birlikte kurbanlıklarımızı aldık. Getirdik buraya bağladık. Paranın da yüzde 80'ini peşin verdik. Kestiğimizde hayvanın içinin hastalık kapladığını gördük. Her sene kestiğimiz için az çok biz de anladık sıra dışı bir durum olduğunu. Erzincan'da uzun yıllardır kasaplık yapan bir akrabamıza durumu anlattım ve bir de video gönderdim. Bize, 'Bunu kesinlikle çöpe atacaksınız, bu hayvan tüberküloz olmuş' dedi. Sonra, asla yenmeyeceğinden emin olunca biz de devletimizin yetkililerini aradık. Hayvanı aldığımız kişi akrabamız. Kendisini aradık ve durumu bildirdik, ancak yardımcı olmak yerine bize hakaret etti" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER