Alan el ile veren el hayır çarşısında buluşuyor!

Kayseri Talas Belediyesi  tarafından hizmete sunulan Hayır Çarşısı, "alan el ile veren el" arasında köprü olarak toplumsal dayanışmaya imkan tanıyor.

Alan el ile veren el hayır çarşısında buluşuyor!

Kayseri Talas Belediyesi  tarafından hizmete sunulan Hayır Çarşısı, alan el ile veren el arasında köprü olarak toplumsal dayanışmaya imkan tanıyor. 

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gördüklerini ifade ederek, “Kayseri, hayırseverler şehri olarak bilinir. Sağ olsunlar hayırseverlerimiz, Talas Hayır Çarşısı’na da gereken desteği sağlıyorlar.

Bu Hayır Çarşısı ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin kıyafetten iaşeye, temizlik malzemesinden ev eşyası ve engelli aracına kadar birçok konuda gereksinimlerini yerine getiriyoruz. Bunların finansmanının bir kısmını belediye olarak biz karşılıyoruz, önemli bir kısmını da hayırseverlerimiz karşılıyor.

Günlük bin kişiye Mübarek  Ramazan ayında yemek veriyoruz. Yani Hayır Çarşısı ile toplumsal dayanışmaya katkı sağlıyoruz.Hayırsevelerin Kendilerine teşekkür ediyorum, Rabbimden kazançlarına bolluk ve bereket vermesini diliyorum” dedi.

Başkan Yalçın, konuyla ilgili olarak Talas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 0 352 503 12 51 numaralı telefonundan bilgi alınabileceğini veya başvuruda bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2022, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER