Alevilere iğrenç sözler sarf eden Pınar Fidan'dan pişkin cevap: 'Ben de Aleviyim'

Tuz Biber adlı stand-up programı yapan Pınar Fidan isimli şahsın, gösterisi sırasında Alevilerle ilgili iğrenç söylemleri mide bulandırdı

Tuz Biber adlı stand-up programı yapan Pınar Fidan isimli şahsın, gösterisi sırasında Alevilerle ilgili iğrenç söylemleri mide bulandırdı. Gösterisi sırasında "Alevilerin hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin" sözleri özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı.

'Ağzından pislik dökülüyor'

Fidan’ın bu iğrenç gösterisini müzisyen Tolga Sağ, Twitter hesabından “Bu soytarıyı iyi tanıyın. Adı Pınar Fidan. Ağzından pislik dökülüyor, aşağılık esprilerini komik sanıyor” notuyla paylaştı.

Sözleri büyük tepki topladı

Fidan, gösterisi sırasında şu ifadeleri kullandı: "Geçen haber okuyorum, Cem evine saldırı olmuş Okmeydanı'nda. Böyle haberler sık sık oluyor. Saldırı olmasına rağmen hiç alevi kaybetmiyoruz. Çünkü boş, Cem evinde Alevi yok. Saldırganlar, Cem evine Alevilerden daha çok gidiyor. Çok istiyorsan meyhaneye git. Ya da hepsini br otele tıkıp yakabilirsin. Geçmişte örnekleri var"

Pınar Fidan'ın hadsiz sözleri üzerine sosyal medyadan büyük tepki geldi. Fidan tepkiler cevap olarak Instagram hesabından açıklama yaptı: 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup Çetinkaya
Yakup Çetinkaya - 1 yıl Önce

Alevileri aşağılayan, onların yaşadığı katliamları espiri konusu eden, onların acılarını orada bulunan insanlara meze eden Pınar Fidan, keşke bu ironini yüzyıllardır alevileri kesen, yakan, asan, derisini yüzen, onları yok sayan, inkâr eden, asimile eden egemen güçlere, yezitlere, faşistlere karşı yapsaydın. Sözde- kendince özgürce- espiri yapmışsın ama bu yaptığın ne espiri ne de özgür sanattır. Bu yaptığın ezilen, yok sayılan bir inancı aşağılamaktır, ırkçılıktır. Tiyatro özgürdür evet ve bu özgürlüğün tek kuralı saygıdır. Yaptığın özellikle de bu ülkede ezilen, yok sayılan ve yüzyıllardır katliamlara maruz kalan bu inanç mensuplarına, en basit deyimiyle, saygısızlıktır, terbiyesizliktir. Seni kınıyoruz ve mazlum Alevilere yaptığın bu hadsizlikten dolayı senden sesli bir özür bekliyoruz.

Not: Gerçi özrü kabahatini örtmez. Görüldüğü yerde yüzüne tükürülmeli. Gelecekte stand up yapması da yasaklanmalıdır. Bunun gibi faşizan yaratıklar virüsten de tehlikelidir.

SIRADAKİ HABER