Aliağa Belediye Meclis Üyesi Fatih Kürşat Kaplan: Başkan Serkan Acar beni dövdü!

İzmir'in Aliağa ilçesinin belediye meclis üyesi Fatih Kürşat Kaplan, Belediye Başkanı Serkan Acar'ın kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. 

Aliağa Belediye Meclis Üyesi Fatih Kürşat Kaplan: Başkan Serkan Acar beni dövdü!

İzmir'in Aliağa ilçesi belediye meclis üyesiyle başkanı arasında geçen olayla sarsıldı.

Belediye Meclisi Üyesi Fatih Kürşat Kaplan, belediye başkanı Serkan Acar'ın kendisini darpettiğini ileri sürdü.

Kaplan, şu ifadeleri kullandı:

- Belediye Başkanı Serkan Acar, aile dostumuz Serkan Tuğ aracılığıyla beni çağırarak görüşmek istediğini belirtti. Dün akşam saat 18.00 sıralarında görüşmeye gittim. Üçümüz makamında oturduk, konuşmaya başladık. “Geçen meclis toplantısına katılmadın, önceden de bana söylemedin. Bir sıkıntı mı var, neden gelmedin” dedi. Ben de sıkıntımın olmadığını, rahatsızlığım dolayısıyla katılmadığımı belirttim. Hiçbir problem olmadığını, görevimin başında olduğumu ifade ettim. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da ne gerekiyorsa yapacağımı söyledim.

- Benim bir derdimin olduğu konusunda üsteleyince “Bir şey yok. İstersen bir de kendini sorgula” dedim. Bunun üzerine başkan benim istifamı istediğini söyledi. “Pazartesi günü gel, istifanı yaz, imzanı at, bırak” dedi. Ben de pazartesi günü haber vereceğimi söyledim. “Sen kimsin ki haber veriyorsun? Ben sana yapacaksın diyorsam yapacaksın” dedikten sonra oradakilere kağıt kalem getirmelerini söyleyerek istifamı yazıp imzalatmaya zorladı.

- Bu sırada sinir krizine girdi ve masaları, duvarları yumruklamaya başladı. Ben onu sakinleştirmeye çalışırken bir yumruk attı, boynuma denk geldi. Ben yine sakin olmasını söyleyerek kolunu tuttum. “Sen kimsin de böyle yapıyorsun? Şerefsiz! Adam olduğunu mu zannediyorsun? İmzanı atacaksın, atmadan buradan çıkmayacaksın” diyerek beni zorladı. Adamlarının getirdiği kağıdın ortasına bir çarpı attım, “Al sana imza” dedim. Bu hareketimin ardından orada bulunan özel kalem müdürü beni tuttu, çaycıyla birlikte dövmeye giriştiler. Birisi arkamdan tuttu, çaycı ile Serkan Acar beni darp etti. Serkan Tuğ da oradaydı, ayırmaya çalıştı ama başaramadı.

Fatih Kürşat Kaplan'ın olayın ardından Aliağa Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi olduğu, ayrıca devlet hastanesinden de darp raporu aldığı belirtildi. Polis ekiplerinin de Aliağa Belediyesi'ne girerek güvenlik kamerası kayıtlarına el koyduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER