Alkollü araç kullanırken yakalanan imam ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, memuriyetten atıldı

Memur-Sen'e bağlı Diyanet-Sen'in Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir'in, hakkında yürütülen disiplin soruşturma kapsamında görev yaptığı Yargıtay 1. Başkanlığı Mescidi İmam hatipliği görevinden ve memurluktan ihraç edildi

Alkollü araç kullanırken yakalanan imam ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, memuriyetten atıldı

Diyanet-Sen Başkanı ve Yargıtay Mescidinin imamı Mehmet Ali Güldemir’in alkollü araç kullanırken yakalandığı için imamlıktan ve memuriyetten atıldığı öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 7 Ocak 2022 tarihli yazısında, Ankara ili Çankaya ilçesi Yargıtay Birinci Başkanlığı Mescidi İmam Hatibi Mehmet Ali Güldemir’in, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 98/b hükmü uyarınca Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki memurluğunun sona erdirildiğine dair ilgili karar yer alıyor.

Başkent Aktüel’in ulaştığı bilgiye göre, dağıtım yerlerine gönderilmek üzere düzenlenen yazıda, “Söz konusu olurun adı geçene tebliğ edilerek görevden ayrılış tarihinin İKYS Modülüne işlenmesi, ayrıca bu konuda düzenlenecek olan tebliğ-tebellüğ belgesinin Atama 2. Başkanlığımıza ivedi olarak iletilmesi hususlarında bilgilerini ve gereğini rica ederim” denildi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı olan Diyanet -Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir’in meslekten ihracına dair gereğinin yapılması için Ankara İl Müftülüğüne gönderilen evrakta bahsi geçen 657 sayılı Devlet memurluğu Kanunun “memurluğun sona ermesi” başlıklı 98/b maddesi şöyle: “Memurluğa alınma şartlarından her hangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması veya memurlukları sırasında bu şartlardan herhangi birini kaybetmesi”

SENDİKA BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Diyanet-Sen’in açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı:

“Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Güldemir, yaklaşık iki yıldır yürüttüğü Diyanet-Sen Genel Başkanlığı görevinden gördüğü lüzum ve geleceğe dair başka planlamaları nedeniyle istifa etmiştir.

Sayın Genel Başkanın bugüne kadar sendikamıza, başta Diyanet ve Vakıf görevlileri olmak üzere kamu görevlilerine yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyor hayatında başarılar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER