Ambulans verilmedi iddiası: Bu görüntüye inceleme başlatıldı!

Kahramanmaraş'ta iddiaya göre evde bakım hizmeti alan Aysel Çapar'ın hastaneye götürülmesi için ambulans tahsis edilmedi. Otomobille hastaneye yetiştirilen Çapar'ın hayati tehlikesi sürerken, İl Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.

Ambulans verilmedi iddiası: Bu görüntüye inceleme başlatıldı!

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Yeni Mahalle'de yaşayan ve geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında evde bakım hizmeti alan Aysel Çapar'ı (67) kontrol etmek için eve gelen doktor, Çapar'ın beyin kanaması geçirdiğini ve acilen Kahramanmaraş'a götürülmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Aysel Çapar'ın eşi Şükrü Çapar, iddiaya göre, Göksun Devlet Hastanesi'nden ambulans istedi ancak bir sonuç alamadı. Bunun üzerine Aysel Çapar, yakınları tarafından evden bir çarşafla çıkarılıp otomobilin arka koltuğuna yatırılarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne (KSÜ) götürüldü.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan Aysel Çapar'ın yaşadıklarıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı ve aileyle görüşüp süreç hakkında bilgi aldığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER