Ankara-İzmir YHT Hattıyla İlgili Korkutan Uyarı: 'Önlem Alınması Gerek!'

Ankara ile İzmir arasını 3 saate düşürecek olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının çalışmaları devam ederken, bölgede araştırmalar yapan jeoloji mühendisleri Sivrihisar'dan geçen raylara yaklaşık bir buçuk kilometre uzaklıkta obruk olduğunu gözlemledi

Ankara-İzmir YHT Hattıyla İlgili Korkutan Uyarı: 'Önlem Alınması Gerek!'

Ankara ile İzmir arasını 3 saate düşürecek olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının çalışmaları devam ederken, bölgede araştırmalar yapan jeoloji mühendisleri Sivrihisar'dan geçen raylara yaklaşık bir buçuk kilometre uzaklıkta obruk olduğunu gözlemledi.

ÇORLU'DAKİ TREN KAZASINI HATIRLATTI

Hızlı tren hattı açılmadan önlem alınması gerektiğini söyleyen Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, Tekirdağ Çorlu'da yaşanan elim tren kazasını hatırlattı.  8 Temmuz 2018 tarihinde doğal olaylar sebebiyle meydana gelen kazada 25 kişi hayatını kaybederken, 300'e aşkın vatandaş da yaralanmıştı.

'BURADAKİ DAHA TEHLİKELİ'

Ayday, "Çorlu'da yaşanan tren kazası buna benzer bir olaydan dolayıydı. Akla erecek bir görüntü değildi oradaki manzara. Eğer daha önceden bir zemin etüdü yapılıp bu güzergah dikkatli yapılmış olsaydı oradaki bu kaza olmayacaktı. Çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Aynı olay burada da yaşanmasın. İki olay birbirine çok benziyor ama Çorlu'da ki normal tren yoluydu buradaki ise daha tehlikeli" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER