Ankaralı avukat Nurfer Akgül'ün Bolu'da kahreden ölümü: 5 hastaya umut oldu

Ankara'da avukatlık yapan 38 yaşındaki Nurfer Akgül, aracıyla seyahat ederken Bolu'da fenalaştı. Hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçerdiği ortaya çıkan Akgül, kurtarılamadı. Organlarını bağışlayan Akgül, 5 hastaya umut oldu

Ankaralı avukat Nurfer Akgül'ün Bolu'da kahreden ölümü: 5 hastaya umut oldu

Ankara'da avukatlık yapan 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Nurfer Akgül, 2 Eylül'de aracıyla seyahat ederken Bolu yakınlarında fenalaştı.

Ambulansla Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Akgül'ün beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. Akgül, tedavi gördüğü hastanede 2 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. 

Akgül'ün ablası Ayfer Ugış, doktorların kendilerine organ bağışı konusunda bilgi verdiğini belirterek, "Kardeşimin yaklaşık 1 yıl önce organ bağışı için başvurduğunu öğrendik. Bunu bir vasiyet sayarak organ bağışına destek olmak istediğimiz için kardeşimin organlarını bağışladık. 5 kişiye hayat oldu. Bizi teselli eden en büyük şey bu" dedi.

Nurfer Akgül'ün kalbi, akciğeri ve karaciğeri ile 2 böbreği, aynı hastanede ameliyatla alınarak 5 hastaya nakledilmek üzere farklı illere gönderildi.

 Akgül'ün cenazesi, ailesi tarafından toprağa verilmek üzere Ankara'nın Gölbaşı ilçesine götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER