Antalya'da inanılmaz olay: Sahte hakim Zeliha Özdemir'i savcı kocası Alper Tunçer yakalattı!

Antalya'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Zeliha Özdemir, kendisiyle aynı ismi taşıyan bir hakimin bilgileriyle sahte kimlik çıkardı. Bir de savcı Alper Tuncer'le evlendi. Eşinin sahte hakim olduğunu anlayan Tuncer, hemen ihbarda bulundu

Antalya'da inanılmaz olay: Sahte hakim Zeliha Özdemir'i savcı kocası Alper Tunçer yakalattı!

Antalya'da akıllara durgunluk veren bir sahtekarlık olayı yaşandı.

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre; Zeliha Özdemir isimli genç kadın film senaryolarını aratmayacak bir planla, herkesi kendinin hâkim olduğuna inandırdı. 

Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunu Özdemir, ailesine ve çevresindekilere Hukuk Fakültesi'nde okuduğunu söylüyordu.

İddiaya göre 2017'de internette gezindiği sırada adının ve soyadının aynı olduğunu fark ettiği bir hakimin Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayınlanan atama listesindeki bir şehirde görevlendirildiğini fark etti. 

Gördükleri sonrasında şeytani bir plan yapan Özdemir, sahte hakimsavcı kimlik kartı bastırdı. Kimliğe, aynı isimdeki hakimin sicil numarasını ekleyip kendi fotoğrafını yapıştırdı. Sahte kimlikle spor salonuna üyelik yaptırdı, sahibi olduğu aracı için kasko indiriminden faydalandı.

Antalya Adliyesi'ne giderek önce müstakbel kocasına, ardından sözde meslektaşlarına kendisini Çeşme hâkimi olarak tanıtan kadın, geçici olarak Antalya'da HSK müfettişi olarak görevlendirildiğini ancak çocuğunun hastalığı nedeniyle göreve başlayamadığını söylüyordu. 

Özdemir, yalanlarıyla hâkim olduğuna inandırdığı Antalya Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer ile evlendi. Gerçek hâkim- Zeliha Özdemir ise Ceza Mahkemesi hâkimiydi. Evlenip Tunçer soyismini de alan Özdemir, eşiyle yargı mevzuatını tartışıp bir çok konuda istişarelerde dahi bulunuyordu.

Uzun süre göreve başlamadığı için maaş alamadığı yalanını sürdüren Zeliha Özdemir'in oyunu HSK'nın atama listesiyle son buldu. 

Savcı Alper Tunçer, HSK'yı arayarak eşinin adının atama listesinde yer almadığını, bir yanlışlık olup olmadığını sordu. HSK'dan kendisine herhangi bir yanlışlık olmadığını, Zeliha Özdemir'in artık kayıtlarda farklı bir soy isimle yer aldığı cevabıyla karşılaştı.

Sahte hâkim olan eşinin sicilini kullandığı gerçek hakim Zeliha Özdemir evlenmiş ve soyismi değişmişti. Savcı Tunçer'in ihbarı sonrası sahte hâkim Özdemir Antalya'da gözaltına alındı. Özdemir, 16 Temmuz'da sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tunçer ise sahte kimlikli eşine bir de boşanma davası açtı. Özdemir hakkında, "Resmi belgede sahtecilik ve kamu görevini usulsüz üstlenme" gibi suçlardan başlatılan soruşturma sürüyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER