Antalya'da kapı kapı gezip para dağıtan hayırseverin kimliği şaşırttı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir hayırsever, koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günler yaşadığını belirlediği evleri tek tek dolaşarak 500'er lira dağıttı

Antalya'da kapı kapı gezip para dağıtan hayırseverin kimliği şaşırttı

Türkiye özellikle dargelirli ailelere yaptığı yardımlarda bilinen esrarengiz hayırseverin kimliğini merak ederken, Antalya'da bir başka hayırsever de kapı kapı gezerek zor durumda olan ailelere 500'er lira yardım parası verdi. Hayırseverin kimliği öğrenenleri şaşırttı.

Bir süredir Manavgat’ın Side Mahallesi’nde yaşayan ve bundan sonra yaşantısını Side'de sürdüreceğini belirten Alman vatandaşı Maık Koge, Side ve Manavgat'ın diğer mahallelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu. Koge, okul müdürleri ve öğretmenler aracılığıyla belirlediği 24 aileye 500'er Türk Lirası nakit para yardımı yaptı.

Koge, “Ben Almanya'dan Manavgat'a Side'ye gelerek yerleştim. Bundan sonra bu güzel beldede yaşamımı sürdürmeyi planlıyorum. Ayrıca burada çeşitli yatırımlar da yapmayı düşünüyorum. Corona virüsü nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Manavgat'ta da birçok kişi işsiz kaldı. Birçok kişinin yardıma ihtiyacı var. Ben de burada yaşayan bir vatandaş olarak bu durum karşısında duyarsız kalamazdım. Elimden geldiğince yardımda bulunmaya çalıştım. İmkanı olan herkesi ihtiyaç sahiplerine yardıma çağırıyorum” dedi.

Türk insanının corona virüsü konusunda diğer Avrupa ülkelerine göre daha duyarlı olduğuna dikkat çeken Koge, “Bu duyarlılığın devam etmesi durumunda en kısa sürede bu virüs olayının aşılacağını ve başta turizm olmak üzere insanların normal yaşantısına dönebileceğine inanıyorum” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER